נתניהו הורה: בישראל נערכים לפתיחת השמיים

אחרי הסיכום בין ראש הממשלה נתניהו לשרה רגב: צוותי העבודה של משרדי התחבורה נערכים לפתיחת השמיים

שרת התחבורה מירי רגב מקדמת את המתווה לפתיחת השמיים באמצעות צוותי העבודה של משרדי הבריאות והתחבורה, שבונים יחד את הנוסחה שתאפשר חזרה לשגרת תעופה בצל הקורונה. למשרד הבריאות הוצגה התוכנית למתווה בידוד מקוצר של 5 ימים לנוחתים בישראל וחיוב בבדיקת קורונה לפני הטיסה לנוסעים שיגיעו ממדינות “אדומות”

משרד התחבורה כבר מכין את תוכנית ההפעלה שתאפשר תעופה ישראלית בצל הקורונה. בהנחיית שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב נפגשו בימים האחרונים גורמי משרד התחבורה עם צמרת משרד הבריאות, כדי להציג את המתווה להפעלת הטיסות. על פי המתווה יחולקו הנוסעים למדינות “ירוקות” ו”אדומות”, כאשר נוסעים ממדינות “ירוקות” שהוגדרו עם תחלואה נמוכה יחוייבו ב-5 ימי בידוד בלבד עם נחיתתם, ונוסעים ממדינות “אדומות” יחוייבו בנוסף גם בביצוע בדיקת קורונה מקדימה טרם הטיסה.

בסביבת שרת התחבורה והבטיחות בדרכים הדגישו כי המתווה יוצג לאישור ראש הממשלה לאחר אישורו ותיאומו מול שר הבריאות יולי אדלשטיין באמצעות עבודת המטה הנערכת בין מנכל”י התחבורה והבריאות, המועצה לביטחון לאומי ורשות התעופה האזרחית. ״הכוונה היא להכין את כל הרקע הנדרש על מנת למממש את הסיכום בין ראש הממשלה לשרה רגב, והכל בכפוף לנתוני התחלואה”.

במשרד הבריאות בוחנים כעת את התוכנית שהוגשה לאישור וצפויים להעביר בקרוב את ההתייחסות המקצועית על מנת לגבש את המתווה הסופי להפעלת מערך הטיסות בצל הקורונה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.