עבודות שירות וקנס כספי: גזר הדין על אחיו של דרעי

הסדר עם מס הכנסה

 

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה לבית המשפט השלום בירושלים כתב אישום נגד עו”ד שלמה דרעי, במסגרת הסדר טיעון.

על פי ההסדר, שלמה דרעי יודה בעבירות לפי פקודת מס הכנסה וחוק מיסוי מקרקעין, והצדדים יבקשו בהסכמה מבית המשפט לגזור עליו עונש של תשעה חודשי מאסר בפועל שירוצו בדרך של עבודות שירות וקנס של 280 אלף שקלים. זאת, בכפוף להחזר המס.

כזכור, חה”כ לשעבר אריה דרעי, אחיו של שלמה דרעי, הורשע זה מכבר לפי הודאתו בעבירות מס, בגין שתיים מהפרשות המנויות בכתב האישום.

כתב האישום מייחס לשלמה דרעי עבירות בגין מעשיו בשלוש פרשות שונות:

פרשת גבעת שאול – בעסקת נדל”ן משנת 2013, מכר אריה דרעי לאחיו שלמה דרעי נכס בשכונת גבעת שאול בירושלים. שלמה דרעי הגיש חוזה כוזב לרשויות מיסוי מקרקעין ודיווח דיווחים כוזבים, אשר לא שיקפו את מלוא פרטי העסקה, לרבות גובה התמורה שבעסקה (הוצהר סך כ-4.25 מיליון ש”ח במקום סך כ-5.8 מיליון שקל שסוכמה בפועל) ולרבות מהות הנכס הנמכר. בשל הדיווח החסר לרשויות מיסוי מקרקעין, מס הרכישה שנדרש שלמה דרעי לשלם הופחת שלא כדין.

פרשת הנכס בגרמניה – בדוחות השנתיים שהגיש בשנים 2014-2007 ובהצהרות ההון שהגיש לשנת 2007 ו-2011, שלמה דרעי לא הצהיר, ללא הצדק סביר, על זכויותיו בחברות זרות שהקים ושהחזיקו בנדל”ן בגרמניה.

פרשת גרין אושן – אריה דרעי קיבל מאז שנת 2011 עמלות מקרן ההשקעות האמריקאית גרין אושן, בגין שירותים שנתן לחברה, וזאת באמצעות חברה בבעלותו. החל מינואר 2013, עם שובו לחיים הפוליטיים, הורה אריה דרעי לגרין אושן להעביר את סכומי העמלות להם היה זכאי בעצמו, בסך כ-630 אלף ש”ח, לאחיו שלמה דרעי. בהתאם לכך, בין השנים 2015-2013, שולמו העמלות לחברת עוה”ד של שלמה דרעי ודווחו באמצעותה. בכך, סייע שלמה דרעי לאריה דרעי בעבירות דיווח על ההכנסות האמורות, וזאת ללא הצדק סביר.

  1. התיק נחקר על ידי חקירות מס הכנסה תל אביב ברשות המיסים, בשיתוף היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 של משטרת ישראל והרשות לאיסור הלבנת הון, וטופל על ידי ירון גולומב, נגה בליקשטיין שחורי ואיתי שהם )מפרקליטות מיסוי וכלכלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.