עידן חדש: איילת שקד הוצגה כמנהיגת הימין החדש

במסיבת עיתונאים משותפת הודיעה איילת שקד על חזרתה אל הימין החדש – כמנהיגת המפלגה

במסיבת עיתונאים משותפת הודיעה איילת שקד על חזרתה אל הימין החדש – כמנהיגת המפלגה.

נפתלי בנט התכבד לדבר ראשון. “לאחר הבחירות נטלתי אחריות מלאה על התוצאות, ואת זאת אני עושה גם כעת”, אמר מי שהיה מנהיג מהפלגה ונאלץ לוותר לשקד בשל הפופלריות של הגברת. “למען אחדות, צריך לעשות ויתורים אישיים. לכן בחרתי לקחת אחריות ולשים את הדרך מעל לאדם, את מדינת ישראל מעל לקידום האישי, ולתת לחברתי, איילת שקד, לעמוד בראש הימין החדש. אני נכנס תחת האלונקה כשאיילת הפעם בראש, ואסייע לה להצליח בכל כוחי”.

“מקומי ברשימה פחות חשוב”, הסביר בנט. “זה יכול להיות מהמקום הראשון, השני, או העשירי. אני לעולם לא ארגיש פחיתות כבוד כמשרת ציבור – לשרת את העם שלי זהו האידיאל. איילת שקד הייתה שרת משפטים מוכשרת, ביצועיסטית וערכית, ואני משוכנע שהיא תוביל אותנו להצלחה גדולה”. לסיום קרא בנט לכל מפלגות הימין להתאחד: “אני קורא לכל שאר מפלגות הימין להתאחד תחת הנהגתה של איילת שקד. זהו זמן לאחדות. יחד, נעשה הכל למען הצלחת ‘הימין החדש’ בבחירות הללו, ובעזרת השם – נעשה ונצליח”.

לאחר מכן עלתה איילת שקד אל הבמה והתקבלה במחיאות כפיים סוערות. “בבחירות הקרובות אין עדיין מפלגה שבראשה עומדת אישה – עכשיו יש”, הכריזה. “אני רוצה לפתוח שער לנשים רבות אחריי – ומבקשת את אמונכם היום. למדנו מהטעויות והפקנו את הלקחים”, המשיכה. “נציב בפניכם מנהיגות ברורה. באומץ לב פוליטי ואישי, בחר שותפי לדרך, נפתלי בנט, שרק לפני שבוע ראינו לאילו תוצאות טובות הוא הוביל את מערכת החינוך, לוותר על מקומו כמספר אחד, אך לא על מקומו בחזית הנושאים באלונקה”.

“מפלגת הימין החדש בראשותי לא רצה בצילה של מפלגה אחרת, אלא כמפלגה המבקשת לאחוז במושכות ההנהגה הלאומית ולהבטיח את ניצחון הימין”, אמרה. אני קוראת מכאן לראשי המפלגות האידיאולוגיות מימין לליכוד: חיבור הוא תעודת הביטוח של הימין הערכי והאידיאולוגי, עלינו לעשות זאת. יחד בהנהגתי נהפוך לכוח משמעותי וחזק שיוביל את עם ישראל בעוז ובאמונה”.

שקד הוסיפה: “אחרי 40 שנה שהימין בשלטון, אבל השמאל הוא זה שקובע מה רע ומה טוב, מיהו חלוץ ומיהו מתנחל, מיהו דמוקרט ומיהו פשיסט, מיהו ליברל ומיהו חשוך, הגיע הזמן שאנחנו נגדיר לאן מדינת ישראל הולכת מכאן. מפא”י הקימה את המדינה – אנחנו העתיד של המדינה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.