עשרות רבני הציונות הדתית במכתב: “שקד לא תהיה בראש”

על מסמך גילוי דעת שיצא הבוקר (ד) לציבור חתומים עשרות רבנים מהציבור הדתי לאומי בקריאה כי בראש המפלגה הדתית לאומית, איחוד מפלגות הימין, חייב לעמוד יהודי שומר תורה ומצוות וזאת בעקבות החשש כי איילת שקד תקרא לעמוד בראשות המפלגה

בעקבות הדיון המתנהל על מי יעמוד בראש איחוד מפלגות הימין ואופציית המועמדות של איילת שקד יצא הבוקר מסמך ‘גילוי דעת’ חתום ע”י עשרות רבנים הקורא להעמיד בראש המפלגה הדתית לאומית רק אדם המחוייב לדגל התורה ושמירת יהדותה של המדינה כערך המרכזי של המפלגה.

על מסמך גילוי דעת שיצא הבוקר (ד) לציבור חתומים עשרות רבנים מהציבור הדתי לאומי בקריאה כי בראש המפלגה הדתית לאומית, איחוד מפלגות הימין, חייב לעמוד יהודי שומר תורה ומצוות וזאת בעקבות החשש כי איילת שקד תקרא לעמוד בראשות המפלגה.

“אנו מחזקים את ידיו של הרב רפי פרץ בעמדתו שבראש המפלגה הדתית לאומית חייב לעמוד יהודי ירא שמים ששומר תורה ומצוות. אין זו סוגיה פרסונלית אלא סוגיה ערכית ציבורית של שימת נושא יהדותה של מדינת ישראל כנושא המרכזי של המפלגה הדתית לאומית.” נכתב בגילוי הדעת עליו חתומים הרבנים.

עוד נכתב כי “בהרכב הרשימה יש אמירה שמבטאת את סדר העדיפות שלנו. לאמירה הזאת יש השלכות מרחיקות לכת עלינו כציבור, ועל המסר החינוכי שאנחנו מעבירים לילדינו. לכן בלא לפסול שום מועמד אחר חלילה, אנו רואים חשיבות מרובה בשימת דמות שנושאת את דגל התורה בראש הרשימה.”

בין הרבנים החתומים נמצאים הרב שלמה אבינר רב היישוב בית אל וראש ישיבת עטרת כהנים, הרב שמואל אליהו רב העיר צפת, הרב דוד חי הכהן ראש מוסדות אורות התורה וישיבת נתיבות ישראל, הרב חיים גנץ, הרב משה הגר, הרב שמעון כהן, הרב דוד תורג’מן ועוד.

נזכיר כי מכתב דומה יצא מהרב דוד חי הכהן בו הוא כותב כי “לא לוותר על הנהגת המפלגה לכאלו שאינם מייצגים את ערכיה” בדברו על החשש משרת המשפטים לשעבר, איילת שקד. עוד נכתב כי הרב מודאג מאד מאפשרות שבראש המפלגה תעמוד אישה שאינה שומרת תורה ומצווה ואינה מחויבת לכלל ערכי הצינות הדתית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.