שידור חי: בעקבות מבול נדבקים נתניהו ימסור הצהרה

בעקבות העלייה בנתוני התחלואה במהלך הימים האחרונים, רה”מ נתניהו צפוי למסור בעוד כמה דקות הצהרה לתקשורת, בחג עמד מספר הנדבקים היומי על מאה

בעקבות העלייה בנתוני התחלואה במהלך הימים האחרונים, רה”מ נתניהו צפוי למסור בעוד כמה דקות הצהרה לתקשורת, בחג עמד מספר הנדבקים היומי על מאה, משרד הבריאות קיים מסיבת עיתונאים בחג בשעה 18:00, נתניהו וגנץ קיימו התייעצות בצהרים

121 נדבקים בקורונה אובחנו בגימנסיה העברית בירושלים. במערכת החינוך לא מופתעים מהנתונים משום שלטענתם בלתי אפשרי להקפיד על ההנחיות. לאחר שהתגלה כי -75% מכלל הנדבקים מגיעים מתיכון הגימנסיה בירושלים, תמכו רוב השרים פה אחד בהחלטה שלא לסגור שכבות לימוד שלמות בצורה גורפת ברחבי הארץ.

הערכה היא כי יבוצעו בדיקות באופן מיידי בבתי ספר מיד לאחר שיתגלו בהם מקרי קורונה. גם בבתי החולים מתוכננות בדיקות יזומות לצוותים, אשר חשופים ממושכות לחולים – ויכולים להדביק אחרים בקלות.
. החלטה לגבי בדיקות בבתי אבות – תתקבל בהמשך השבוע בקבינט הקורונה.
בעקבות העלייה המשמעותית במספר חולי הקורונה ובקצב ההדבקה בימים האחרונים, קיים שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין, שורת התייעצויות עם גורמי המקצוע במשרד הבריאות, מהן עלה כי הלימודים בבתי הספר ימשיכו למעט מוסדות חינוך שבהם התגלתה תחלואה בנגיף קורונה.

כמו כן נדרש לחזק את ההסברה לציבור בנושא ההקפדה על ההנחיות.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין הנחה את אגף ההסברה במשרד הבריאות לפרסם קמפיין לציבור כדי לחזק את ההענות לכללים למניעת התפשטות נגיף קורונה.

במשרד הבריאות מודאגים מהעליה במספר החולים ומקצב ההדבקה לצד מגמות של אדישות ושאננות המתבטאות בזלזול ובחוסר הקפדה על הכללים.

המומחים במשרד הבריאות חוזרים ומדגישים את 3 כללי הברזל :
1 חובה לעטות מסכה במרחב הציבורי ובמקומות העבודה
2. הקפדה על היגיינה
3. שמירת מרחק של 2 מטרים מאדם לאדם

שתוף הפעולה של הציבור קריטי למניעת סגר נוסף.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.