שס לבנט: “הכותל הוא לא שוק הכרמל”

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס בערב שבת לסערת הכותל המערבי ולניסיון למצוא מתווה שיהיה מוסכם על הרפורמים. “הכותל משמש בימים אלה לקמפיין פוליטי יזום, שגויס אליו כסף רב, במטרה לנגח את הממשלה. אולי זה יתפוס – אך הנזק יהיה עצום”, בשס לא נותרו חייבים

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס בערב שבת לסערת הכותל המערבי ולניסיון למצוא מתווה שיהיה מוסכם על הרפורמים. “הכותל משמש בימים אלה לקמפיין פוליטי יזום, שגויס אליו כסף רב, במטרה לנגח את הממשלה. אולי זה יתפוס – אך הנזק יהיה עצום”, כתב בנט.

לדבריו, “הכותל המערבי, המקום האהוב כל כך, החשוב כל כך לכל יהודי, המקום שמאחד אותנו, דור אחר דור, ובפרט לאחר ששוחרר על ידי לוחמי צה“ל במלחמת ששת הימים”.

“גם בתקופות של מחלוקת סוערת, אנחנו חייבים לשמור על איים של קדושה. דברים שבהם לא נוגעים”, הוסיף בנט.

“אם יש בעיה – פותרים אותה מתוך דיאלוג. “לא עושים סקרים ומחליטים ללכת בכל הכוח על קמפיין מפלג על הכותל המערבי. אני מבקש מכם – לפני שאתם נסחפים בסערת רגשות על משהו, תבדקו – מהן העובדות? האם מישהו מפעיל אתכם פה בעצם?”, סיכם ראש הממשלה.

סיעת ש״ס הגיבה “בנט כתב עכשיו על הכותל: חייבים לשמור על איים של קדושה – דברים שבהם לא נוגעים. מסכימים איתו במאה אחוז. אין שום בעיות בכותל ולא צריך שום ‘דיאלוג’. הכותל הוא לא שוק הכרמל והוא לא פתוח למו״מ. בנט, עם כל הקושי שלך, תנסה לעמוד במה שכתבת. אל תיגע בכותל הקדוש. אל תשנה כלום. אתה תגלה פתאום שאין קמפיין יזום, אין סקרים, אין גיוס כספים, ואין פארנויות קשות”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.