תגובת זנדברג לסערת “עופי לי מהעיניים” שעצבנה את וילנסקי וברדוגו. האזינו

השרה תמר זנדברג ממרצ, מהלוחמות למען זכויות נשים ומעמדן, נשאלה על כך בריאיון והגיבה בציניות שהרגיזה את המנחים של גלי צה”ל ירון וילנסקי ויעקב ברדוגו. האזינו

לאחר שחוק החשמל הפיראטי עבר בכנסת בקריאה שניה ושלישית, חברת הכנסת אורית סטרוק (הציונות הדתית) פנתה לרה”מ נפתלי בנט ושאלה בכאב איך הוא מעז להכשיר זאת. בנט ענה לה בתגובה מזלזלת “עופי לי מהעיניים” והדבר גרם לסערה, גם בגלי צה”ל וכשנשאלה ח”ב תמר זנדברג על כך, ענתה בצורה מאוד מזלזלת שזה תגובה סתמית ולא צריך להתרגש מזה.

לאחמ”כ סטרוק ענתה לבנט בפוסט שפרסמה בפייסבוק.”כבר כמה שעות אני חושבת על הצעקה הזו של נפתלי”, כתבה סטרוק. “נכון שהוא איבד עשתונות, אבל בכול זאת, אני מכירה אותו טוב, ומקרוב, ואני שואלת: למה הוא צעק דווקא את הביטוי הזה: ‘עופי לי מהעיניים?'”.

“נראה לי שלמרות שהוא צעק צעקה ברוטאלית ישר מהבטן, כמו שאומרים, הוא התכוון מנהמת ליבו בדיוק לזה: אל תעמידי לי מול העיניים את כל מה שאת, מאז ומעולם, היצבת עבורי כיעד, כערך, כאתגר, את ההתיישבות הצעירה. את ההתיישבות בכלל. את ארץ ישראל. את המאבק נגד הרשות הפלסטינית. את המדינה היהודית. את המאבק הנחוש בטרור. את זקיפות הקומה הלאומית”.

בנט לא רוצה לראות מול העיניים את כל האמיתות האלה, את כל העקרונות האלה, את כל הערכים האלה, שמפריעים לי לעקם את המציאות, לזייף את הערכים, להסתחבק עם התנועה האיסלאמית, לקפל את כל הדגלים, להתעלם ממה שקורה ‘תחת שלטוני’, ולהמשיך להעמיד פנים שהוכל בסדר. כל כך הרבה פעמים לאורך כל כך הרבה שנים בעבר נפתלי דווקא רצה מאוד לראות אותי (אותי אישית) מול העיניים, לשמוע על ידיעותיי ועל עמדותיי בכול הנושאים האלה”.

סטרוק המשיכה ותקפה את ראש הממשלה על כך שכעת מול עיניו, כלשונה, “התנועה האסלאמית, התנועה הלהט”בית, תנועת השמאל הרדיקלי” ועוד. “אנחנו כאן כדי להישאר, להיאבק, להעמיק שורשים, ולהתגבר על כל המכשולים”, כתבה סטרוק בסיום דבריה. “כן, גם עליך. חבל שאתה הפנית עורף למהלך הנשגב הזה. אבל הוא ימשיך קדימה, גם בלעדיך”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זנדברג שבגיהינום מתים עלייך תעופי את בקרוב ובאמת

    מכל הלב אינשאללה אמן

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב