200 עדויות מזעזעות: הפחד של השופטת שהביא להארכת מעצר

בית משפט השלום האריך היום (חמישי) את מעצרו של הרב אליעזר ברלנד, ב-6 ימים, וזאת לאחר שהמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-8 ימים. למשטרה הגיעו יותר מ-200 עדויות על כך שהרב ברלנד היה נוהג לתת ברכות לחולים תמורת סכומים עצומים. עורך דינו של ברלנד הגיש ערר לבית המשפט המחוזי וביקש לשחרר אותו לחלופת מעצר

בית משפט השלום האריך היום (חמישי) את מעצרו של הרב אליעזר ברלנד, ב-6 ימים, וזאת לאחר שהמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-8 ימים. למשטרה הגיעו יותר מ-200 עדויות על כך שהרב ברלנד היה נוהג לתת ברכות לחולים תמורת סכומים עצומים. עורך דינו של ברלנד הגיש ערר לבית המשפט המחוזי וביקש לשחרר אותו לחלופת מעצר.

לאחר ההחלטה מסרה השופטת כי “קיים חשד סביר, כמו כן נקבע בדיון קודם כי בתיק זה קיימת עילת מעצר של הימלטות מן הדין”. השופטת הוסיפה: “התשתית הראייתית שאספה היחידה החוקרת מחזקת באופן משמעות את החשד כלפי המשיב. אוסיף כי התשתית הראייתי שנאספה מאז הארכת המעצר הקודמת מחקת באופן משמעותי בעיקר את החשד כי המעשים בוצעו תוך תכנון מוקדם ותוך קשירת שקר עם מעורבים אחרים, ובידיעה מראש המעשים לרבות מתן התרופות גורמים עוול לאותם נזקקים שלנו למשיב בעת צרה”.

“קיימת תשתית ראייתית שמצביעה גם על כך שנטילת הכספים מהמתלוננים נעשתה תוך חלוקה לאחוזים שונים בין המעורבים השונים. מדובר בהתפתחות ראייתית משמעותית”, מסרה.

מנגד, פרקליטו של הרב ברלנד, עו״ד עמית חדד, אמר: “אנחנו מדברים על אדם בן 82 שבעברו יש מחלת סרטן ועבר כריתות של כליה וערמונית, ומצבו הולך ומחריף. רגליו מנופחות, רק מהסתכלות על הידיים אנחנו יכולים להעיד ממבו הוחל ומחריף. משטרת ישראל עושה דבר שאנחנו לא רואים מקבילה שלו”.

עוד הוסיף: “לצערי המצב הרפואי לא קיבל ביטוי. והרב באמת נחקר 30-40 שעות, הגיע הזמן זו בדיוק נקודות האיזון, הגיע הזמן שנצא לחלופה הרמטית ולא צריך להמציא פה את הגלגל. כשהרב שוחרר בקיצור השליש גם אז הוא שוחרר לחלופת מעצר. אין לנו שום התנגדות, את הסבל הזה צריך לסיים”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.