88% מקרב העסקים בעיר הדרומית אילת רשמו הכנסות כנדרש על פי החוק

בתצפית שנערכה מחוץ לחנות תכשיטים באילת, שכללה אף תשאול אחד הלקוחות לאחר ביצוע רכישת תכשיט בסכום של 2,000 ₪ במזומן, נמצא כי בעל העסק לא תיעד עסקה זו. בעל החנות טען שלא הספיק לרשום כי קיבל שיחת טלפון… המבקרים הנחושים העמיקו את בדיקתם בחנות וגילו שצ’קים בסכום כולל של 28,200 ₪ לא נרשמו בספרים כנדרש. לאור הממצאים הללו נתפסו בעסק מסמכי הפקדה שונים ויומן עבודה לצורך המשך הביקורת במשרד השומה.

בביקורת בגן ילדים נמצאו צקים בסכום כולל של 69,460 ₪ שבגינן לא הוצאו קבלות והם לא נרשמו בספרים. מנהל הגן מיהר להסביר לבודקים: חלק מההורים שילמו במהלך השנה אך הקבלות יוצאות ביום פרעון הצ’ק, לאחר שקיבלתי את הסברי המבקרים ננהג מעתה להוציא קבלות מיד סמוך לקבלת התקבולים”. ובעסק לשירותי מטבע (צ’יינג’) נמצאו שלושה צ’קים בסכום של 12,000ש”ח, שאף הם לא נרשמו בספרי העסק. בעל העסק טען: “מדובר בצ’קים שנועדו להחליף צ’קים אחרים, ואין לי מושג מדוע לא הוצאו בגינם קבלות”.

המקרים הללו ונוספים אירעו, בעת מבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק באילת, אשר כלל 101 ביקורות, מהן עלה כי ב- 12% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל בראשות עובדי משרד פקיד השומה אילת, נבחרו בתי עסק בתחום המסחר, השירותים והמקצועות החופשיים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.