רבבות מפגינים מול לשכת גיוס – "למסור את הנפש" – צפו בתיעוד וידאו וגלריית ענק

בעצרת מחאה בירושלים נגד "גזירת הגיוס" המרחפת על עולם הישיבות משתתפים אלפי מפגינים שבאו למחות בלשכת הגיוס בירושלים כנגד גיוס החרדים.

במערכת הכריזה ובמנשרים שפוזרו נקראו המפגינים שלא לעורר פרובוקציות, אולם עם תחילת העצרת החלו עימותים בין מפגינים לשוטרים, עיתונאים וגם חרדקי"ם – שהחלו להתפרע  ולהתיז נוזלים והשלכת חפצים לעבר השוטרים.

כוחות משטרה ומג"ב חוצצים כמאתיים מטרים בין  לשכת הגיוס  – לעת עתה שומרים כוחות המשטרה על איפוק ונמנעים מלהגיב לפרובוקציות .

מאות אוטובוסים פלטו מרחבי הארץ אלפי מפגינים שבאו לזעוק ולמחות.  בקריאת פרקי תהלים נגד "גזירת הגיוס" נפתחה ההפגנה, לאחר מכן  החלו נאומים מפי רבני העדה החרדית".

בהפגנה משתתפים בין היתר הגאב"ד הרב יצחק טוביה וייס, הראב"ד הרב משה שטרנבוך והאדמו"ר מתולדות אהרון, רבי דוד קאהן, ממנהיגי העדה החרדית במקום נמצאים  גם רבנים וראשי ישיבות, מרן  הרב שמואל אויערבאך, הגאון רב יהודה עדס והרב משה צדקה ועוד.

האזינו לדבריו החוצבים של האדמור מתולדות אהרן:

ראשי העדה החרדית התייחסו בדבריהם ללפיד ובנט ואמרו,  "לצערנו, אחים תועים שלנו סטו מהדרך, היו דור שני לשואה והסבים שלהם היו רבנים גדולים. הם מטילים על הציבור החרדי גזירות אבל אנחנו עברנו גזירות קשות יותר".

מרן הגר"ש אוירבאך קרא בפתח דבריו ש"לא להתפשר כמלוא נימה, ויש למסור את הנפש וללכת לכלא".

הדוברים  קראו בהפגנה "למסור את הנפש על קידוש ה'" ולא להתגייס לצה"ל בשום פנים ואופן. "אתם חשבתם שנישאר רק במאה שערים אבל היום כל ילד שלישי הוא חרדי, איחרתם את המועד".

גאב"ד  'העדה החרדית' השווה את המציאות העכשווית לתקופת השואה. "היטלר אמר שהבעיה הכלכלית של גרמניה נובעת מהיהודית. עכשיו החילונים אומרים שאנחנו הנטל הכלכלי… הנטל היה פה עוד לפני החרדים", הוא אמר.

 חברי הפורום לשוויון בנטל,  ניסו לקיים הפגנה משלהם אולם המשטרה הדפה את המפגינים, קוקר ימשיך לעדכן מהפגנת הרבבות.

צפו בוידאו ממתחם ההפגנה:

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.