כתבי יתד והפלס יפצו את ללום ב-200 אלף שקל

עיתון יתד נאמן עורכיו וכתביו (חלקם מאנשי הפלס) פרסמו דברי לשון הרע כנגד עו"ד יואב ללום ויפצו אותו בכ200,000 שח

בית משפט השלום בירושלים פרסם היום את פסק דינו בנוגע לתביעת לשון הרע שהוגשה על כנגד עו"ד יואב ללום בו הוא קובע כי פרסומים שפורסמו בעיתון בשנת 2009 עת התרחשה פרשת עמנואל עולים כדי איסור לשון הרע.

התביעה הוגשה בשנת 2014 על ידי עו"ד ראובן ביטון ממשרד ביטון בר אשר בה נטען כי עיתון יתד נאמן השמיץ את עו"ד ללום ופרסם כתבות שקריות נגדו.

כך למשל פורסמו אמירות בעיתון יתד נאמן על ידי הנתבעים כגון אם לעבודת אלילים אתה וכלבא שוין עותר עז פנים מחלל שם שמים נתמך על ידי הקרן החדשה שחצן שקרן ורמאי ועד כהנה וכהנה, בהתאם לסגנונו הרע של יתד נאמן.

בית המשפט קבע כי כלל האמירות שנכתבו בעיתון בתקופת פרשת עמנואל הינן בגדר לשון הרע והן שקר (דחה את הגנה אמת דברתי מצד הנתבעים)
בנוסף כלל האמירות הללו אינן עולות כדי הבעת דעה עיתונאית ואינן חוסות תחת הגנת תום הלב

לסיום קבע בית המשפט מפי כב׳ השופטת מרים ליפשיץ פריבס כי בשל דברי הלשון הרע החמורים שפרסמו הנתבעים ישלמו הנתבעים (ביניהם אנשי יתד נאמן יצחק רוט ויחיאל סבר ואנשי הפלס כיום יצחק לבין ונתי גרוסמן) לעורך דין ללום 165000 פיצוי בתוספת הוצאות משפט…

עורך הדין ללום מסר בתגובה: אני שמח שבית המשפט הבהיר ליתד נאמן שיעור בהלכות לשון הרע על פי החפץ חיים. אני מקווה שביתד נאמן ובפלס וכל הקוראים לעצמם עיתונאים מפלגתיים הנותנים דרור ללשונם ו/או עטם לפגיעה במי שאינו ממפלגתם, והם יבינו שלמילה שהם אומרים או כותבים עלול להיות מחיר כספי ומשפטי מלבד דיני שמיים על רמיסת ההלכה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.