לעולם לא נשכח את האינקויזיציה הידועה לשימצה/ רות בוארון על ביקור האפיפיור

הלא ברור לכל שאם לא היינו היום חיים בדור טכנולוגי ומודרני אלא בזמן מוקדם יותר ההינו הסיבה שהאפיפיור היה מגיע לבקר זה אך כדי לחפש עוד יהודים לנצר. כבדהו וחשדהו לימדו אותנו חחכמים, לכן כולנו נכבד את האפיפיור בהגעתו ארצה, אך בד בבד לעולם לא נשכח את ההיסטוריה המדממת שהביאה עלינו הנצרות – מה שיזכיר לנו שגם לא נסלח / רות בוארון על היחס הנכון אותו צריך לקבל האפיפיור

מדינת ישראל רועשת וגועשת עקב הגעתו של האפיפיור לארץ הקודש. אכן, אנו כיהודים בני מלכים נקבל אותו בדרך ארץ כדי לעשות קידוש השם, אולם אסור לשכוח מהו היחס האמיתי שלנו אליו.

למדתי במגמת היסטוריה כללית והיסטורית עם ישראל, מה שגרם לי לצבור חומר רב והבנה עמוקה על מוסד הנצרות ולענייננו – האפיפיור:

לעולם נזכור ולא נשכח את ההיסטוריה העגומה אשר ברובה קיבלה אישור – ופעמים רבות הרבה מעבר – מהאפיפיור. כמעט בכל הזמנים פקודות ההרג הרצח והטבח בעם היהודי, היו עבורם מצווה שהזמן גרמא. הן במסעי הצלב, הן בעלילות הדם על יהודים חפשים מפשע והן במסעות שכל עניינם היה לחטוף ילדות וילדים יהודים כדי להכניסם תחת כנפי הנצרות.

פוגרומים על גבי פוגרומים, קהילות ועיירות שלמות שנכחדו, דורות רבים ועקובים מדם מאורעות האינקוויזיציה, אשר במהלכם הוכרחו היהודים לבחור בין התנצרות לבין גירוש מביתם והפקרת כל רכושם.

כך או כך, אנו היהודים עם רחמן שתמיד מנסה להתרפס, ואילו מתוכנו שאיבדו את הדת היהודית מבקשים להיות כאחד העמים מתוך חנפנות וחיקוי הנצרות. אך למרות כל המאמצים שלהם, תמיד הגויים יראו בנו נטל וישנאו אותנו.

הלא ברור לכל שאם לא היינו היום חיים בדור טכנולוגי ומודרני אלא בזמן מוקדם יותר, הינו הסיבה שהאפיפיור היה מגיע לבקר זה אך כדי לחפש עוד יהודים לנצר. כבדהו וחשדהו לימדו אותנו חחכמים, לכן כולנו נכבד את האפיפיור בהגעתו ארצה, אך בד בבד לעולם לא נשכח את ההיסטוריה המדממת שהביאה עלינו הנצרות – מה שיזכיר לנו שגם לא נסלח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.