תם המצוד: המחבל מבוסטון נתפס • צפו בוידאו מקרב היריות

משטרת בוסטון הודיעה כי הצליחה לשים את ידה על המחבל מבוסטון. הוא נתפס בחיים אך מצבו קשה והוא נלקח לבית חולים. המצור על ווטרטאון הוסר. כל הפרטים

אמש (בלילה שבין שישי לשבת) הודיעה משטרת בוסטון כי הצליחה ללכוד את המחבל מבוסטון, דז'וחר צרנייב, מהגר בן 19. תושב ווטרטאון שיצא אל חצר ביתו ראה כתמי דם שהובילו לסירת מירוץ שהייתה בחצר, התושב הרים את הכיסוי מעל הסירה וראה את המחבל כשהוא פצוע ומדמם. התושב הזעיק את כוחות הביטחון שמיהרו לכתר את המקום.

לאחר מספר שעות הצליחה המשטרה ללכוד את המחבל בחיים אך מצבו קשה והוא הועבר לבית החולים "בית ישראל" בבוסטון לקבלת טיפול רפואי.

אחיו של דז'חור, טמרלן בן ה-26, נהרג בקרב יריות עם המשטרה ביום חמישי בקמפוס של NIT, שם גם נפצע דז'חור.

עם היוודע דבר לכידתו של המחבל, נשמעו קריאות שמחה של עשרות מתושבי ווטרטאון שיצאו אל הרחובות, ומחאו כפיים לעבר כוחות הביטחון שעברו בכבישים. תושבי ווטרטאון סבלו ביממה האחרונה לפני לכידתו של צרנייב מעוצר שהוטל על האזור. תושבי האזור הונחו להשאר מסוגרים בבתים, כאשר כוחות הביטחון עברו מבית לבית בניסיון למצוא את המחבל.

משטרת בוסטון פרסמה הודעה ברשתות החברתיות שבה נכתב: "נתפס!!! המצוד נגמר. החיפוש תם. האימה הסתיימה. והצדק ניצח". גם ראש עיריית בוסטון כתב לעוקבים אחריו ברשת: "תפסנו אותו".

המרדף אחרי צרנייב הגיע לשיא זמן קצר לאחר 18:00 (שעון מקומי), לאחר ההכרזה על ביטול העוצר על כמיליון מתושבי האזור. ניידות משטרה נראו דוהרות לעבר בית פינתי ברחוב פרנקלין 67 בווטרטאון. בחצר האחורית הסתתר החשוד בתוך סירת מירוץ. עד אז הספיקו השוטרים לעבור מדלת לדלת ולסרוק את הבתים. רחוב פרנקלין, בו נתפס המחבל, היה שני רחובות מחוץ לרדיוס שבו חיפשו השוטרים.

מפקד המשטרה סיפר שאדם שהיה מסוגר בביתו, יצא לפנות ערב להתאוורר בחצר האחורית והבחין בכתמי דם. עקבות הדם הובילו לעבר הסירה בחצר הבית. הוא הרים את הכיסוי, וגילה אדם מדמם בתוכה. הוא נסוג משם והזעיק את המשטרה.

כוח של היחידה ללוחמה בטרור של המשטרה, הגיע במהירות אל הבית ברחוב פרקנלין. במקום נשמעו חילופי יריות ולאחר מכן השתרר במקום שקט. הלוחמים ביקשו לשמור על המחבל בחיים וניסו לשכנע אותו להסגיר את עצמו. היה גם חשש שהוא מילכד את עצמו. כל התהליך נמשך כשעתיים לפני שצוות לוחמים השתלט על המחבל והעבירו לבית החולים "בית ישראל" בבוסטון, כשהוא פצוע ומדמם.

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, יצא לחדר התדרוכים בבית הלבן כדי להודות לכוחות הביטחון בבוסטון על פעילותם המוצלחת. "נותרו עדיין שאלות פתוחות, מדוע צעיר שגדל ולמד כאן, היה מעורב בדבר כזה" אמר אובמה. הנשיא הבהיר שעדיין צריך לבדוק איך המחבלים הוציאו לפועל את תוכניתם והאם הם קיבלו עזרה מבחוץ.

"המעצר הוא סגירת פרק חשוב בטרגדיה הזאת. היה שבוע קשה, אבל ראינו את האופי של אזרחינו", אמר אובמה.

צפו: קרב היריות שהביא ללכידתו של המחבל

http://www.youtube.com/watch?v=YhHGj9iHHnc&feature=player_embedded

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למה אתם מביאים סרטיםן מיוטיוב – אני גוטלש ברימון ויוטיוב אצלי חסום ובצדק!!!
  תעתיקו ותכניסו באתר כדישגם חרדים יוכלו לראות!!!
  בברכה
  אבי

  אבי הכוכב |
  הגב