אלקין בראיון: “נתניהו כבר לא חושב על טובת המדינה”

השר לשעבר זאב אלקין הגיע הערב (שבת) לאולפן “פגוש את העיתונות” לריאיון ראשון מאז עזב את הליכוד , והתייחס להחלטתו לעזוב את הליכוד.

השר לשעבר זאב אלקין הגיע הערב (שבת) לאולפן “פגוש את העיתונות” לריאיון ראשון מאז עזב את הליכוד , והתייחס להחלטתו לעזוב את הליכוד.

אלקין מספר על התגובות שקיבל מפעילי המפלגה. “קיבלתי המון תגובות. התגובות הכי מעניינות הגיעו מהליכוד משלושה סוגים – תגובות נאצה, אני מבין את זה. זו החלטה מאוד קשה לעזוב את הליכוד כי אני מאוד אוהב את התנועה והפעילים. הסוג שני – תגובות שאנחנו נלך אתכם ונצטרף אליכם. הסוג השלישי הוא תגובות מהליכודניקים שאמרו – יהיה לנו קשה לשים פתק אחר אבל כל מילה שלכם בסלע. לא ציפיתי לזה. אלה התגובות שקיבלתי מפעילי המפלגה שלי”.

אלקין דיבר על היחסים עם ראש הממשלה. “אפשר למצוא הרבה מאוד ריאיונות שלי שבהם אני משבח את בנימין נתניהו וגם בנאום אמרתי שאני מאוד מעריך אותו על תרומתו למדינה. אבל הבן אדם הזה משתנה והשתנה מול העיניים שלי – במיוחד בשנה האחרונה”.

“המאזן בין התועלת למדינה ובין הדברים הבעייתים היה בעבר לטובת התועלת למדינה. בשנתיים ובמיוחד בשנה האחרונה זה השתנה, זו טרגדיה בעיני. הסיפור האישי, השיקול האישי, גם הסביבה וגם מה שקורה לו (לנתניהו), הפך הרבה יותר דומיננטי. מדינת ישראל הייתה צריכה בחירות באמצע משבר הקורונה? אני באתי אליו לפני כמה שבועות הפצרתי בו לעצור את זה וראיתי שאין לו עניין. כל מה שראינו בכנסת היה כדרור והעברת האשמות. מה שקרה ביציאה לבחירות שלישליות זה היה הסדק הראשון ביני לבין נתניהו. תמיד היו עליות וירידות ביחסים עם נתניהו”.

“לא נשב עם נתניהו בשום קונסטלציה, כי השיקול האישי מוביל אותו בקבלת ההחלטות. וזה הופך להיות מסוכן. נתניהו מרגיש נרדף, הוא חושד בכולם, האווירה היא של פולחן האישיות, ההתנהלות כמו בחצר ביזנטית, החנופה. את זה בדיוק אנחנו רוצים לשנות. כל האווירה הזאת, שהוא מרגיש נרדף וחושד בכולם, את רואה איך נראה הליכוד היום, התמונות מבית המשפט, השיח של חלק מנבחרי הליכוד. כל התחושה הזו של פולחן אישיות זה לא הליכוד כפי שהוא צריך להיות. את זה אנחנו צריכים לשנות”.

הליכוד מסר בתגובה לדבריו של אלקין: “מוזר שתוך יומיים שר המים לשעבר עבר מ’ראש הממשלה נתניהו מנהיג ענק שמביא הישגים לישראל’ ל’מסוכן לישראל’, רק בגלל שסגרו לו את הברז”‎‎

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שר המים היית עכשו אתה שר הביוב. מנוול כפוי טובה בוגד במלך ביבי שהציל ומציל ויציל עוד את המדינה

    מי אתה דרק אפס מהלך

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב