בשס תוקפים את גפני: “הציבור הספרדי בפתח תקווה לא עובד אצלו”

סיעת ש”ס בפתח תקווה המומה ומזועזעת מדברי הבלע והחוצפה שצוטטו הבוקר בשמו של יו”ר דגל התורה חה”כ גפני ביתד נאמן. לא יעלה על הדעת שיקום פוליטיקאי חרדי, וישתלח בגסות איומה שכזו בנציגי ציבור הפועלים על פי הוראותיו הישירות והברורות של מרן ראש הישיבה, נשיא מועצת חכמי התורה”. כך נמסר משס המקומית בעקבות דברים חריפים שאמר ליתד נאמן נגד סגן ראש העיר משס אוריאל בוסו

סיעת ש”ס בפתח תקווה המומה ומזועזעת מדברי הבלע והחוצפה שצוטטו הבוקר בשמו של יו”ר דגל התורה חה”כ גפני ביתד נאמן. לא יעלה על הדעת שיקום פוליטיקאי חרדי, וישתלח בגסות איומה שכזו בנציגי ציבור הפועלים על פי הוראותיו הישירות והברורות של מרן ראש הישיבה, נשיא מועצת חכמי התורה”. כך נמסר משס המקומית.

“הסיפור של פתח תקווה מזכיר לי מאד את מה שקרה בחיפה ואין לי ספק שסופו של רמי גרינברג יהיה בדיוק כמו של יונה יהב”. כך צוטט יו”ר ועדת הכספים, ח”כ משה גפני בראיון שקיים עם אריה זיסמן ב’יתד נאמן.

גפני המשיך ותקף: “יש כמה אנשים בודדים שהגיעו לראשות העיר ומנצלים את המצב כמו שליברמן עושה במישור הארצי, כדי להסית ולפעול נגד הציבור החרדי במישור המקומי. מי שעומד בראשם הוא רמי גרינברג. לצערי, התקבצו סביבו כמה אנשים שמסיתים אותו לנהוג ב’הפרד ומשול’ בתוך הציבור החרדי. זה בדיוק מה שהיה בחיפה, וכמו שאצלכם זה נגמר בהשלכתו של יהב מראשות העיר, כך יהיה סופו של גרינברג. ההבדל הוא שיהב כיהן כמה קדנציות, ואילו גרינברג ילך הביתה אחרי קדנציה אחת”.

בשס לא אהבו את המתקפה, והשיבו בתגובה לא פחות הולמת,”ברור לנו שח”כ גפני טרם השלים עם העובדה שהציבור הספרדי לא עובד אצלו, לא חייב לו דבר ולא מתכוון לעשות זאת בתקופה הקרובה. אך איננו עוסקים כעת בהתנשאות האשכנזית המהולה בגזענות בלתי נסבלת – שמביאה אותו ואת נציגיו לפעול ולהגיב פעם אחר פעם אל מול צרכיו ורצונותיו של הציבור הספרדי – משל הייתה זו חבורה של נתינים הזקוקים לאישור מהם כדי לפצות פה ולבצע מהלכים, זה אינו הנושא הפעם.

בהודעת שס המקומית נאמר עוד, “ישבנו נציגי הציבור החרדי הספרדי בפתח תקווה במעונו של גדול הדור – נשיא מועצת חכמי התורה, וקיבלנו את הוראתו הברורה להמשיך לפעול בכל הכוח בעד שיבוץ בנות ספרדיות בסמינרים, ומול ההוראה הברורה הזו קם לו פוליטיקאי ‘חרדי’, ומעז לתקוף אותנו שפעלנו מתוך גחמות אישיות ופוליטיות?! “.

מה המסר שלך ח”כ גפני, שמרן ראש הישיבה לא התכוון למה שאמר? שדעתו חלילה אינה צלולה? שחלילה וחס עבדנו על גדול הדור?! וכי יעלה על הדעת שנציג ציבור חרדי יפער פיו באופן חמור ומחוצף כל כך רק בגלל הדאגה לנציגיו המוניציפאליים שלא השכילו להתנהל נכון פוליטית מול כל גורמי הקואליציה הנוכחית?!

אם נציג ציבור ספרדי היה פוער כך את פיו נגד גדול הדור האשכנזי, והיה מערער חלילה על צלילות דעתו ומרמז על מעורבות בקבלת ההחלטות בביתו, זה היה עובר בשתיקה?! האם לא היה מצופה מההנהגה הספרדית להדיח את אותו בן בליעל?!

גפני הפך את כל נושא גדולי התורה לנושא מפלגתי ציני. לשיטתו, לא קיימים גדולי תורה אחרים מלבד אלו של מפלגתו. וביטאון דגל התורה שנותן לכך במה, משמש כלי לביזוי כבוד חכמים.

אנו דורשים באופן שאינו משתמע לשני פנים, מח”כ גפני ומביטאון תנועת דגל התורה, לחזור בהם במהירות מדברי הבלע הקשים נגד גדול הדור, נשיא מועצת חכמי התורה. אנו מבהירים בזאת כי אם עד עתה התנהלנו בענייניות – קואליציונית וציבורית, אם לא תחזרו בכם ותמשיכו בביזוי החמור של גדולי התורה ודעת תורתם, ואם לא תסירו את ההתנשאות הגזענית מסדר היום, אנו נדע לפעול בהתאם.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה נבלה וסה טריפה

    זה נבלה וזה טריפה, שס ויהדות התורה מייצגים את כל הרוע במדינה, בבחירות הקרובות חרדים לא בממשלה

    להפריד דת ממדינה עכשיו |
    הגב