דידי הררי: “אי אפשר לחיות במדינה הזו ממשכורת מינימום”

דידי הררי זעם על שר האוצר: “ליברמן לא העלה את מס ההכנסה ואת המע”מ אך מצא דרך אחרת לפגוע בחלשים”

בימים הקרובים, אנו צפויים לצפות בעליות מחירים חריגות למדי במשק הישראלי; כבר היום, הדלק עלה ב־23 אגורות, אך שהמחיר לליטר בנזין בשירות עצמי יגיע ליותר משישה וחצי שקלים. גם מחירי הכלים החד פעמיים יתייקרו בכמעט 100 אחוזים.

בפתח התוכנית, ברדיו ללא הפסקה החליט דידי הררי לתקוף בחריפות את שר האוצר אביגדור ליברמן על התנהלותו בעת האחרונה: “כל כך הרבה קורה בימים האלה. הלילה עלו מחירי הדלק ב־23 אגורות, שזו עלייה מאוד משמעותית ויש האומרים שזו לא העלייה האחרונה והמחירים עוד יעלו. גם המחירים של מוצרי הפלסטיק הולכים לעלות באמתלה של שמירה על כדור הארץ. פתאום החליטו להציל את כדור הארץ, ואני לא שוכח את אביגדור ליברמן לפני שהתמנה להיות שר האוצר בממשלה הנוכחית כשבנו את הקואליציה, אמר במילים אחרות שלא יעלה מיסים”.

“זה נכון, ליברמן לא העלה את מס ההכנסה ואת המע”מ”, הודה אך סייג: “עם זאת, הוא מצא דרכים אחרות להעלות מיסים בצורה מטורפת, כל מה שהוא עושה, שום דבר לא יעזור בהצלת כדור הארץ או בהצלת המגורים לצעירים. הדבר היחיד שזה יעשה, זה להכניס המון כסף למדינה ואלה המיסים. כל הדברים יתייקרו, בגדים, אוכל מכל הסוגים, כל דבר במדינה יתייקר מאוד. מעלים מיסים בצורה שערורייתית בצורה בה בלתי אפשרי לחיות במדינה הזו ממשכורת. אין בזה שום היגיון”.

בסיום דבריו הקשים, קרא דידי: “או שתחייב שאין מכירת כלים חד פעמיים מפלסטיק, או שתטיל על יבואני הכלים מס גדול כך שלא ישתלם להם להביא אותם. אך אנשים רגילים שלפעמים זקוקים לכלים האלה, ואתה מעלה להם את המחירים שגם ככה התקציב שלהם כל כך נמוך? אותו דבר לגבי המשקאות הממותקים, הרי למי שיש כסף זה לא יהיה אכפת לו או שהוא שותה שתייה בריאה. נדמה לך אדון ליברמן, שאם לאנשים יש מספיק כסף לקנות דירה שנייה או שלישית, אכפת להם ממס הרכישה? אחר כך המס הזה ייכנס להם בשכירות. מס גודש? כניסה לערים כשמהצד השני אין בכלל תחבורה ציבורית? איך אנשים יגיעו לעבודה? אנשים יימנעו למהגיע לתל אביב ועסקים בעיר ייפגעו”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.