התקציב הכי אכזרי על החלשים והחרדים אושר בממשלה ויעבור לאישור הכנסת

רה”מ בנט: “בשעה טובה, יש תקציב בישראל. לאחר שלוש שנים של קיפאון, ישראל חוזרת לעבוד”

הממשלה אישרה הבוקר (ב’), 02 באוגוסט 2021, כ”ד באב תשפ”א, את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022 שגיבש שר האוצר, אביגדור ליברמן, ומשרדו.

ממשלת ה”שינוי” מתעמרת בחלשים ומטילה: מס כלים חד פעמיים, מס משקאות קלים, מס פחמן, זינוק בתעריפי החשמל, והעלאת הארנונה על דירות למגורים. זו לא בשורה – זה סגירת חשבונות מול משפחות ברוכות ילדים וחרדים.

תקציב המדינה לשנת 2021 יעמוד על כ-432.5 מיליארד שקל וב- 2022 על כ-452.5 מיליארד שקל. הממשלה החליטה על קיצוץ של 1.5% בתקציבי כל המשרדים כדי לממן את התוספות שסוכם עליהן בלילה.

ראש הממשלה, נפתלי בנט: “יש תקציב בישראל. תקציב של ממשלה שאכפת לה. לאחר שלוש שנים של קיפאון, ישראל חוזרת לעבוד. אני מבקש מחברי הממשלה להבין את גודל הרגע: אחרי שנים של הזנחה, אנחנו מביאים הבוקר את התקציב הכי נועז, הכי תחרותי, הכי מסייע לשכבות החלשות והכי דואג לעתיד ילדינו מזה שנים. בשנת 2021 אנחנו זורעים את עתיד ילדינו ונכדנו לשנת 2051.

אנחנו מקימים מטרו בגוש דן, מכניסים תחרות בשלל מוצרי צריכה ומזון, ובכשרות, מונעים פשיטת רגל של הפנסיונרים בישראל, מגדילים את הרפואה הציבורית בישראל, מעניקים חירות ניהולית למנהלי בתי ספר, בונים לראשונה בתים לילדים עם אוטיזם, ודואגים לתזונה בריאה לילדי ישראל. התקציב משקף דאגה לכלל אזרחי ישראל ולא משרת אף אינטרס מגזרי צר.

אני מבקש להודות לשר האוצר, אביגדור ליברמן, למנכ”ל משרד האוצר רם בלינקוב, לראש אגף התקציבים יוגב גרדוס ולנגיד בנק ישראל אמיר ירון, שהובילו את התהליך באחריות ובהצלחה, למול אתגרים מורכבים בכל המישורים.

אישור התקציב יסייע גם ליציבות הממשלה ויאפשר לשרים להפוך חזון לעשייה במשרדיהם. אמרנו מתחילת הדרך שהממשלה הזו תעסוק בציבור ולא בעצמה. *אמרנו – וקיימנו. בשעה טובה לכולנו”.

שר האוצר, אביגדור ליברמן: “אחרי למעלה משלוש שנים בהן המדינה התנהלה ללא תקציב, הבוקר, לאחר דיונים ארוכים, העברנו תקציב אחראי בממשלה לצד חוק הסדרים חסר תקדים ובכך הבאנו בשורה ענקית לאזרחי המדינה.

הרפורמות שאישרנו מתמקדות בראש ובראשונה בהורדת יוקר המחיה, השקענו תקציבי עתק בתשתיות, בתחבורה ובנדל”ן, והעברנו רפורמות משמעותיות שיורידו את החסמים ויצמצמו את הבירוקרטיה, מה שיקל על כל אחד ואחת בהתנהלות היומיומית שלנו, העסקית או הפרטית.

הדרך לאישור התקציב בכנסת מתחילה ברגעים אלו ממש ויחד, תוך שמירה על שיתוף פעולה, נעביר אותו ב-3 קריאות ונבטיח צמיחה כלכלית ויציבות שלטונית לאזרחי מדינת ישראל”.

עמית סגל: עיקרי התקציב: עוד שני מיליארד שקל לבריאות. אגרת גודש בגוש דן בעוד שנתיים וחצי. קיצוץ של אחוז וחצי במשרדים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עכשו קפאון וגיהנם על ראשך בנט יא כאלב. ישראל נינ היתה עם ביבי גן עדן

    אז לך לעזזאל חלאה

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב