יצליח למנוע בחירות? נתניהו מכנס ישיבת ממשלה

לאחר ליל החניונים שבו החליטה הכנסת לדחות את חוק תקציב המדינה, נתניהו החליט לזמן מעכשיו לעכשיו ישיבת ממשלה. על סדר היום: אישור תקציב המדינה 2020

לאחר ליל החניונים שבו החליטה הכנסת לדחות את חוק תקציב המדינה, נתניהו החליט לזמן מעכשיו לעכשיו ישיבת ממשלה. על סדר היום: אישור תקציב המדינה 2020.

במערכת הפוליטית סבורים כי הכנסת תתפזר כבר הערב ותלך לבחירות, כאשר הבחירות יתקיימו ב-23.3. החוק שקבע את ה-16.3 לא צפוי לעלות היום להצבעה.

בדקה ה-90 חברי הכנסת מכחול לבן וחברת הכנסת שיר, שפע, זמיר וחיימוביץ הפילו את חוק התקציב, ובכך שולחים את עם ישראל לבחירות. החוק לא היה עובר אם היו נכנסים בתחילה אבל הח”כים של כחול לבן והנציגה של סער בליכוד כנראה רצו להשפיל את נתניהו שנאם על המוטציה, והגיחו מתוך החניון -ובכך שלחו את הכנסת לבחירות.

שיר (ליכוד) ושפע (כ״ל) ככל הנראה המתינו בחניון. זמיר וחיימוביץ, ישבו בחדריהם והגיעו רק לסיבוב קריאת השמות השני והצביעו אחרי כולם, לתדהמת ראש הממשלה.

ח”כ מיכל שיר מהליכוד, שפעלה מטעם גדעון סער הודיעה מיד לאחר העקיצה, “אתפטר מהכנסת ואצטרף ל’תקווה חדשה’ בראשות גדעון סער.”

יו״ר הקואליציה וסיעת הליכוד – ח״כ מיקי זוהר הודיע כי ״לאחר שביקשתי להכריז על יפעת שאשא ביטון כפורשת, אבקש להכריז כך גם על ח״כ מיכל שיר ועל ח״כ שרן השכל. שיר הצביעה בניגוד לעמדת הסיעה והשכל סירבה להגיע להצבעה וזאת בניגוד לעמדת סיעת הליכוד שעשתה הכל כדי למנוע את הבחירות.
הגיע הזמן לשים סוף לאלו שמנצלים את תנועת הליכוד ופועלים נגדה״.

העיתונאי יאיר שרקי צייץ בטוויטר: “מה שסער עשה הלילה לביבי מהבית לא עשו לו רבים מתוך הכנסת. חתיכת קדימון.”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.