כוכבי מודאג: “האירועים הקרובים עלולים להתפתח ללחימה בעזה”

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, סייר היום בצפון בליווי מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם ומפקד עוצבת “עקבות הברזל״, אלוף-משנה דוד (דודו) סונגו

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, סייר היום בצפון בליווי מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם ומפקד עוצבת “עקבות הברזל״, אלוף-משנה דוד (דודו) סונגו.

כוכבי הגיע לסיכום בוחן לבנת האימון של עוצבת “עקבות הברזל”, חטיבת השריון הסדירה הראשונה שמשלימה את הבוחן.

בוחן רף פיקוד הצפון מתרחש בשטחי האש בבסיס אימון פיקודי “אליקים” וברמת הגולן, ומטרתו לבחון את מוכנות הכוחות ללחימה בלבנון. הבוחן כולל מגוון רחב של תרחישים והתקלות תוך אתגר אופרטיבי משתנה.

במהלך הביקור הרמטכ”ל שוחח עם קציני וחיילי גדוד “עשת” בעוצבת “עקבות הברזל” וגדוד “גרניט” בחטיבת הנח”ל, בנושאי מוכנות לקראת אפשרות לתקופה מאתגרת בגזרת יהודה ושומרון וכחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף קורונה.

כוכבי התייחס לקורונה ואמר: “החל מהבוקר צה”ל החמיר את כל ההנחיות שלו. אנחנו חייבים להישאר כשירים. אזרחים יכולים להיות בבית בבידוד, צה”ל לא יכול”.

בהתייחסו לאימון אמר הרמטכ”ל: “ממה שאני רואה פה רמת הלחימה טובה והיא מכוונת באופן טבעי לזירת הלחימה המרכזית – בצפון חיזבאללה, וחמאס והג’יאהד האסלאמי ברצועת עזה. אבל אתם יכולים למצוא את עצמכם בעוד כמה שבועות באיו”ש בגלל הפרות סדר וטרור. אתם צריכים להיות גמישים, תהיו מוכנים עם עצמכם, האירועים הקרובים יכולים להתפתח ללחימה בעזה. אתם צריכים למצות כל רגע של אימון וכל רגע של פנאי לתרגול, להכשרה וללימוד, כדי להיות הכי מוכנים. אם יש דבר משמעותי ללוחמים שאיתו הם חוצים את הגבול זה תחושת מסוגלות וביטחון. כשאתה מתאמן פעם ועוד פעם, אתה מפתח תחושת מסוגלות, וגם אם אין לך את תרמיל העור הטוב ביותר, יש בתחושת המסוגלות עוצמה ואנרגיה שהיא חזקה מכל דבר אחר. אני אומר לכם פעם נוספת – ההתרשמות שלי היא התרשמות טובה, ואני מקווה מאוד שתמשיכו רק לתרגל ושלא תצטרכו לממש את מה שאתם טובים בו”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.