מבקר המדינה: בתקופה הקרובה נבדוק סוגיות שקשורות לציבור החרדי

במהלך ביקור עבודה בקרן קמח הצהיר מבקר המדינה מתניהו אנגלמן כי משרדו בודק בין השאר את סוגיית הגיוון התעסוקתי ויישום שילוב החרדים במשרדי הממשלה ובגופים המבוקרים. “המטרה שלנו היא להסתכל מהעיניים של האזרח ולייצג אותו. נושא הגיוון התעסוקתי הוא נדבך חשוב בביקורת המדינה ואנחנו משלבים זאת בביקורות מסוגים שונים”.

במהלך הביקור שיתף מנכ”ל ‘מרכז כיוון’ יחיאל אמויאל את המשלחת בהישגי המרכז ובפעילות המגוונת שנעשתה בתקופת הקורונה על מנת לשמר את ההישגים בתחום תעסוקת חרדים בירושלים ואת הפעילויות היצירתיות למניעת נשירה מהלימודים וממסלולי ההכשרה המקצועית.

בדיון שנערך בהשתתפות בכירי משרד המבקר ובכירי קרן קמ”ח, הוצגו הדרכים בהם פועלת קמ”ח ומרכז כיוון על מנת לסייע לחרדים וחרדיות לרכוש השכלה והכשרה מקצועית, השפעת כניסת הדיגיטל לציבור החרדי על סיכויי ההשתלבות, והאתגרים לפניהם ניצב הציבור החרדי בכל הקשור להשתלבות בתעסוקה הן מצידם של הגופים הממשלתיים והן בעקבות הפערים מהדרישות של צרכי שוק העבודה.

בדבריו אמר המבקר כי סוגיית החברה החרדית, היא אחד היעדים של מבקר המדינה וכי בדו”חות הקרובים הוא יעסוק בסוגיה זו מכמה היבטים. “למדנו היום על שיטות העבודה והמאמצים שלכם לשילוב הציבור החרדי בלימודים ותעסוקה, ואנו משלבים נושאים בביקורת המדינה”, אמר מבקר המדינה מתניהו אנגלמן.

עוד הוסיף “המטרה שלנו היא להסתכל מהעיניים של האזרח ולייצג אותו ובפרט את האוכלוסיה החרדית שלעיתים אינה מיוצגת כראוי מול הגופים הממשלתיים. ולכן הדברים שנעסוק בהם יהיו פערים בהיערכות לשוק העבודה, כיצד מיישמים משרדי הממשלה את חובת הגיוון התעסוקתי. כל זאת לצד בחינת הממשק בין הממשלה לציבור החרדי בתקופת הקורונה ובכל הנוגע לסוגיות נוספות, כגון: הערכות שוק הדיור למתן מענה לאוכלוסייה החרדית. גם במשרדנו פרסמנו מספר מכרזים לאיוש משרות המיועדים לאוכלוסייה החרדית”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.