מתחמם: סגר ימי על הרצועה בעקבות טרור הבלונים

בעקבות המשך השריפות והפרחת בלוני התבערה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, הוחלט הערב (רביעי) בממשלה על הטלת סגר ימי על הרצועה עד להודעה חדשה

 

בעקבות המשך השריפות והפרחת בלוני התבערה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, הוחלט הערב (רביעי) בממשלה על הטלת סגר ימי על הרצועה עד להודעה חדשה.

דובר צה״ל בשפה הערבית, סא״ל אביחי אדרעי, צייץ מוקדם יותר בחשבון הטוויטר שלו מסר ובו אזהרה לתושבי הרצועה: “אם אתם רוצים לדוג – תפסיקו את טרור הבלונים”.

וכך כתב אדרעי בציוץ: ״ענף הדייג ברצועת עזה הוא אחד מתחומי המסחר המובילים ברצועה. יש דגים טעימים יותר מאלו של עזה? לצערנו ולאור המשך שיגור בלוני התבערה מעזה לישראל – במטרה לשרוף את השדות – נאלצת מדינת ישראל לצמצם את מרחב הדיג. בכך פוגע הטרור שיוצא מעזה קודם כל בתושבי עזה. תושבי עזה, אל תתנו למנהיגי הטרור לגזול מכם את מה שאללה נתן לכם.

הדובר גם בחר לצייץ תמונה שהעלה בימים האחרונים המצרי מוחמד סלאח, הכדורגלן הערבי המפורסם ביותר בעולם שמשחק בליברפול, ובו הוא נראה אוחז דג גדול במהלך חופשה.”מוחמד צלאח – תלמד את מנהיגי הטרור בעזה את היתרונות של הדגים”.

גולשים ערבים ומוסלמים ציינו בתגובה כי עבור הערבים ימה של עזה וענף הדייג הם כבוד, אחרים השמיצו בתגובה אותו ואת חיילי צה”ל: “רוצים שלום? פתחו את המעברים”, השיב לו אחד מהם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.