נתניהו מאיים: “נגדיל את הקנסות למוסדות החרדים”

ראש הממשלה בנימין נתניהו מזהיר את ראשי המוסדות החרדים כי בשבוע הבא הוא יביא לקבינט הצעה להגדלת הקנסות על המוסדות שמפירים את החוק.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מזהיר את ראשי המוסדות החרדים כי בשבוע הבא הוא יביא לקבינט הצעה להגדלת הקנסות על המוסדות שמפירים את החוק.

נתניהו פרסם הודעה בטוויטר בה אמר:” תודה לכם על שיתוף הפעולה עם הנחיות הבריאות. הבאנו את ישראל לרמת תחלואה נמוכה לעומת מדינות אירופה שנכנסות עכשיו לסגר. יש מי שעדיין לא מקיים את ההנחיות ולכן בשבוע הבא אביא לאישור הגדלה של הקנסות נגד מי שמפר את ההנחיות.”

הכתבת דפנה ליאל ניתחה את ההחלטה וכתבה בטוויטר: ” יש הסכמה שקטה בין לשכת נתניהו למפלגות החרדיות: כלפי חוץ תהיה רטוריקה נוקשה בנוגע לאכיפת ההנחיות, מאחורי הקלעים יהיה תיאום מלא על כל המהלכים. שני הצדדים מבינים שאין להם אינטרס לסדר לליברמן ולפיד קמפיין בחירות”.

מוקדים יותר, עם יציאתן של הערים מודיעין עילית ואלעד מהסגר הגיע ממונה הקורונה ומנהל “מגן ישראל” פרופ’ רוני גמזו למפגש עם ראשי הערים. בסיור שקיים היום ביקש גמזו להביע הערכה ותודה לראשי הרשויות על מאמציהם לבלימת התפרצות הנגיף והורדת התחלואה בערים האדומות. גמזו ציין כי למרות התקופה המאתגרת של חגי תשרי עמדו ראשי הערים במשימה לשנות את צבעה של העיר לכתום.

גמזו שהתקבל באהדה על ידי התושבים קיבל סקירה על תכניות הפעולה של הרשויות להמשך הורדת התחלואה ומניעת התפרצויות בעתיד. כמו כן שמע על האתגרים וההתמודדויות שלהם במלחמה בקורונה.

ראשי הרשויות הודו לפרופסור גמזו על פעילותו האינטנסיבית לניהול המאבק הלאומי בנגיף וציינו לשבח את שיתוף הפעולה והאוזן הקשבת לה הם זוכים אצלו.

גמזו הביע תקווה כי בקרוב הערים כולן תהפוכנה לירוקות ותשוב השגרה המבורכת.

הוא ביקש מתושבי הערים להקפיד על ההנחיות במניעת התקהלויות, חבישת מסיכה ולנקוט בכל הזהירות הנדרשת לשמירה מהידבקות.

פרופ׳ גמזו הפציר בתושבים להיבדק בכל חשש קל וציין כי בדיקות הקורונה כיום פתוחות ונגישות לכל דורש ללא צורך בהפניית רופא. ״זה המפתח שלנו למנוע הדבקות״

“יש לתושבים כאן מסירות ממש” אמר גמזו “הם מתמודדים עם מורכבות ותנאים מאתגרים, אך הם הוכיחו שערך החיים והורדת התחלואה חשובה וניצבת לפני הכל”.

גמזו הודה לתושבים על קבלת הפנים החמה והאהדה שהפגינו כלפיו והבטיח להמשיך ולפעול למען בריאותם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.