נתניהו מגנה את האלפים בפטיסבורג: “הפרה חמורה של הכללים”

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח קבינט הקורונה להלווית האלפים של האדמו”ר מפיסטוברג בו הפרו אלפי חסידים את הכללים. “כולנו מחויבים לקיום הכללים, גם לגבי התקהלויות וגם לגבי שאר הכללים הקשורים בשגרת הקורונה. זה כולל שרים ושרות, חברות וחברי כנסת, כל נציגי הציבור.”

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח קבינט הקורונה להלווית האלפים של האדמו”ר מפיסטוברג בו הפרו אלפי חסידים את הכללים. “כולנו מחויבים לקיום הכללים, גם לגבי התקהלויות וגם לגבי שאר הכללים הקשורים בשגרת הקורונה. זה כולל שרים ושרות, חברות וחברי כנסת, כל נציגי הציבור.”

בעניינה של השרה גמליאל אמר נתניהו, “אני מציע לחכות עם המסקנות עד שתסתיים הבדיקה שמתקיימת עכשיו במשרד הבריאות. אני חושב שזה הדבר הנכון לעשות, כדאי לפעול לפי נתונים ובדיקות ולא לפי דיווחים ראשוניים, ואני מציע כאן להמתין, בקרוב מאוד נקבל את התמונה המלאה.

לגבי הפרות הסגר של פטיסבורג אמר נתניהו – “קודם כל אני שולח תנחומים למוקיריו של האדמו”ר מפיטסבורג, אבל לגבי ההלוויה באשדוד – זו הפרה חמורה של הכללים. זה יוצר שתי בעיות שראינו גם בהתקהלויות אחרות – גם מדגרה של קורונה וזה גם פורם את האחדות. זה דבר שהוא בלתי נסבל. אנחנו רואים את זה גם בתפילות לצערי, רואים את זה גם בהפגנות. אני קורא גם לציבור החרדי וגם לציבור החילוני – לכל אזרחי ישראל – לקיים את הכללים. אנחנו רוצים קיום אחיד של הכללים ואכיפה אחידה. יש כאן ניסיון לעשות את זה עם כל הקושי הגדול שיש בדבר. בסופו של דבר אנחנו צריכים את השיתוף של אזרחי ישראל וגם של מנהיגי הציבור. “:

נתניהו התייחס לשמחת בית השואבה הצפוית, “הרבנים עצמם אמרו השנה – הימנעו מזה. אפשר בנקל להפוך את שמחת בית השואבה לטרגדיית בית השואבה. לכן, הכלל הפשוט – שומר נפשו ירחק. ונשמרתם לנפשותיכם מאוד. אני מבקש את שיתוף הפעולה של כולם במאמץ אחד בסוכות – לאחד את עם ישראל סביב הכללים הפשוטים הללו.

אני אומר את זה לכל הציבור שנמצא בהתקהלויות האלה – תשמרו על עצמכם, תשמרו על היקרים לכם ותשמרו על אזרחי ישראל. זה בדיוק מה שנדרש לעשות כרגע, וכל הפרה פוגעת בכל אחד מכם, ביקרים לכם ובאזרחי ישראל.

אנו חייבים לפעול על סמך נתונים. אמרתי אתמול שיש אופטימיות זהירה, אבל אני יותר זהיר מהנזהרים, אני חושב שלמדנו שכדאי לעבוד בצורה מאוד מדודה ומסודרת. אנחנו כרגע אוגרים את הנתונים הללו כל יממה. יהיו לנו נתונים רק לאחר סוף השבוע הבא, אחרי יום ראשון. שר הבריאות ביקש לאסוף את הנתונים עד ליום שני, אחרי שמחת תורה, כדי לקבל החלטה מושכלת. לכן, אני לא מתכוון להביא לא הקלות וגם לא החמרות לסגר עד ליום שני.

לגבי המדדים והיעדים להגדרת מדרגות היציאה – “זוהי החלטה לא פשוטה. אנחנו רואים מה קורה כרגע, לא רק אצלנו, אלא מה קורה בעולם. באירופה יש גל שני והוא הולך ומתעצם. במדריד, פריז ולונדון, כנראה נכנסות במהירות לסגר, יש שם גם הקלות, אבל הן כבר שם. אירופה פתחה אחרינו והיא סוגרת אחרינו, אבל היא סוגרת גם כן.”

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אחרי ה120 של אחד מגדולי הליטאיים תתקיים

    לוויה “קצת” יותר גדולה בארץ. שום משטרה שום ראש ממשלה שום כתב חרדי מתייפיף לא יפרסם את מה שפירסמו וגידפו אתמול בלוויה של כמה אלפים בודדים.
    המשטרה בטוח לוקחת לשימת ליבה את התרחיש אבל שום דבר לא מכין אותה למה שיהיה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב