עוצמה יהודית לרב לאו: דורשים התנצלות ופיצוי כספי

בעקבות דבריו אמש: “עוצמה יהודית” פנתה לרב בני לאו – בדרישה לפיצוי כספי והודעת התנצלות

לאחר שפורסם אמש כי במהלך הרצאתו בבית הכנסת רמב”ן בירושלים בשבת השווה הרב בני לאו בין אנשי עוצמה יהודית לבין הנאצים, פנו ראשי עוצמה יהודית ד”ר מיכאל בן ארי ועו”ד איתמר בן גביר לרב לאו, בדרישה לפיצויים על סך מאה אלף שקלים והתנצלות על “הדברים החמורים שאמר”, לדבריהם.

במכתב שנשלח לרב לאו, כותב עו”ד בן גביר: “בדברים אותם פרסמת יש משום לשון הרע מובהק ועלבון חמור כלפינו. השוואתם של יהודים הנאמנים למדינת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל, לנאצים, היא חציית קו אדום. הנאצים השמידו בשואה ששה מיליון יהודים, ועסקו בניסיון להשמיד את יהודי העולם כולו בשל היותם יהודים ותו לא, בניצוחה של תורת הגזע. ‘עוצמה יהודית’ היא תנועה ממלכתית, הפועלת לקידום האינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל ועם ישראל וההשוואה היא פסולה לחלוטין”.

במכתב מצוטטים דבריה של שופטת בית המשפט העליון בדימוס אילה פורקצ’יה שכתבה דברים חמורים על השוואתם של יהודים לנאצים, במסגרת תביעה אחרת אותה הגיש בן גביר כנגד איש השמאל אמנון דנקנר: “המושג “נאצי” בעידן שלאחר מלחמת העולם ושואת יהדות אירופה מבטא בעיני אדם בן-תרבות את התגלמותה של החייתיות שבאדם; הוא משקף בעיני יהודי, באשר הוא, את שאול התחתיות אליו עשויה להגיע שנאת אדם על רקע תורה גזענית חשוכה, ואת מקור הטרגדיה האנושית הנוראה שהעם היהודי נפל קרבן לה אך לפני מספר עשורים”.

בעוצמה יהודית אומרים הבוקר כי “אמנם חופש הביטוי הוא זכות יסוד במדינה דמוקרטית, אולם גם לחופש ביטוי ישנם גבולות. הדברים החמורים של הרב בני לאו חצו באופן בוטה גבולות אלו; השוואתם של יהודים לנאצים היא פסולה ויש בה משום זילות השואה ופגיעה בשישה מליון יהודים שנטבחו. על הרב לאו לדעת כי לדבריו הבוטים יש השלכות ועל כן פנינו אליו בדרישה לפיצוי כספי ולפרסום הודעת התנצלות”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.