רבע מיליון עולים צופים להגיע בתוך חמש שנים

כ-10-14 אלף יהודים ממתינים לעלייה באתיופיה

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקר היום, יום ראשון, כ”ו באב, 16 באוגוסט, באולפן “עציון” ללימודי עברית השייך לסוכנות היהודית בירושלים. בביקורו קיבל הנשיא את דו”ח הסוכנות היהודית המציג את נתוני העלייה לישראל מתחילת מגיפת הקורונה וההיערכות לשנים הקרובות. את ביקורו ליוו יו”ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז’י) הרצוג ויו”ר קרן היסוד, סם גרונדוורג.

במהלך סיורו באולפן פגש הנשיא עולים ושוחח איתם,

“המעבר ממדינה אחת לאחרת איננו פשוט. הוא כרוך הרבה פעמים בתחושה של זרות ובדידות. וכעת – גם אתגר הבידוד בגלל הנגיף,״ אמר הנשיא והוסיף: “בחרתם לעלות לארץ בתקופה מאתגרת. בזמן הקורונה. האתגרים שאתם מתמודדים איתם היום – יהפכו לסיפורים שתספרו לילדים ולנכדים שלכם. ישראל היא לא עוד מדינה שמהגרים אליה. לישראל אנחנו עולים – ישראל היא הבית של העם היהודי. אתם לא לבד, אתם בבית.”

הנשיא התייחס לנתון העולה מדו”ח הסוכנות הקובע שכ-10-14 אלף יהודים ממתינים לעלייה באתיופיה, ועלייתם, על פי ההערכות, תיפרס על פני מספר שנים ואמר: “אני קורא מכאן לממשלת ישראל גם בתקופה מורכבת זו למצוא את הדרך להסדיר את נושא עליית יהודי אתיופיה, נושא ששב ועולה על סדר יומנו.”

מדבריי יו”ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז’י) הרצוג: “העלייה מעולם לא פסקה גם במשברים הקשים ביותר שחוותה מדינת ישראל. דו”ח העלייה שהוגש לנשיא המדינה קובע שמדינת ישראל יכולה לקלוט ב-5 השנים הקרובות כרבע מיליון עולים חדשים מרחבי העולם. צעירים, אקדמאים, יזמים ובעלי מקצועות מבוקשים. לצד האתגרים, תהיה זו גם הזדמנות נדירה עבור המדינה. גלי העלייה לישראל לאורך ההיסטוריה תרמו באופן משמעותי לכלכלה, לתרבות, ולחברה הישראלית כולה. מדינת ישראל חייבת לנצל את ההזדמנות שנוצרה בשתי ידיים, לשבת עם הסוכנות היהודית וגופים נוספים שעוסקים בעלייה ולהכין תכנית לאומית לעלייה המבורכת ולמנוע פספוס היסטורי.”

אולפן “עציון” הוא אולפן ללימודי עברית השייך לסוכנות היהודית. האולפן מיועד לעולים צעירים אקדמאים בגילי 35-21, המגיעים מרחבי העולם ובעלי מקצועות במגוון תחומים. מדי שנה עוברים באולפן כ-500 עולים ובעשור האחרון סיימו אותו בהצלחה כ-4,000 סטודנטים. העולים מגיעים לתוכנית בת חמישה חודשים הכוללת אולפן בוקר, מגורים, סדנאות קליטה ותעסוקה בתחומים רבים ותוכנית הכוון וייעוץ לקראת יציאה לחיים עצמאיים הכוללת הכוונה וגישור לצבא, ללימודים גבוהים ולתעסוקה בישראל. המחזור הנוכחי נפתח בתחילת אוגוסט ומורכב מ-130 עולים צעירים שהגיעו מ-21 מדינות שונות. עם הגעתם העולים משלימים את חובת הבידוד ומצטרפים לתכנית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.