תחילת הסוף של נתניהו? היועמ”ש חייב את יו”ר הכנסת לכנס את ועדת הכנסת

בית המשפט העליון דחה את בקשת הליכוד למנוע את פרסום חוות הדעת של היועץ המשפטי לכנסת לגבי הבאת חוק החסינות לכנסת. כעת, ההליך יצא לדרך

בית המשפט העליון דחה את בקשת הליכוד למנוע את פרסום חוות הדעת של היועץ המשפטי לכנסת לגבי הבאת חוק החסינות לכנסת. לאור זאת העביר היועץ המשפטי לכנסת ליו״ר הכנסת את חוות דעתו בעניין היקף שיקול הדעת של יו״ר הכנסת בנוגע לכינוס הוועדה המסדרת ומליאת הכנסת בפגרת בחירות.

היועמ”ש הכנסת החליט כי “אדלשטיין חייב להקים את ועדת הכנסת” מטעם דובר הכנסת נמסר כי בית המשפט העליון דחה את בקשת הליכוד למנוע את פרסום חוות הדעת של היועץ המשפטי לכנסת.

לאור זאת העביר היועץ המשפטי לכנסת ליו״ר הכנסת את חוות דעתו בעניין היקף שיקול הדעת של יו״ר הכנסת בנוגע לכינוס הוועדה המסדרת ומליאת הכנסת בפגרת בחירות.

לעניין כינוסה של הוועדה המסדרת – עמדת היועץ המשפטי לכנסת היא כי יו״ר הכנסת אינו יכול למנוע את כינוסה של הוועדה המסדרת לצורך קיום דיון בהקמת הוועדות הקבועות, לרבות ועדת הכנסת.

היועץ המשפטי לכנסת החליט עוד כי ככל שהוועדה המסדרת תגבש הצעה בדבר הרכב הוועדות הקבועות, יוכלו הממשלה או 25 חברי כנסת לבקש את כינוס המליאה ויהיה על יו״ר הכנסת להיענות לדרישה זו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.