תעלומה ברוסיה: מי הנהרות נצבעו בצבע אדום בוהק. צפו

במחוז קמרובו מנסים להבין מדוע נהר איסקיטימה נצבע באדום כמו דם, תופעה שהתפשטה לנהרות נוספים. התושבים מעידים על כך שהחיות כבר לא נכנסות למים ובמשטרה בודקים אפשרות שמדובר בזיהום ממפעל או מעשה קונדס. צפו בתופעה המדאיגה

תעלומה ברוסיה: מספר נהרות במדינה הענקית שינו את צבע המים שלהם לאדום חזק ובוהק, מה שהותיר את התושבים מבוהלים ובעיקר מבולבלים. המקומיים גם טוענים שבעלי החיים מסרבים להיכנס למים “הרעילים”, ובתקשורת המקומית דווח שנפתחה חקירה משטרתית בניסיון להבין מה גרם למים לשנות את צבעם לצבע דמוי דם.

התופעה הזו החלה בנהר איסקיטימה שעובר על גדות קמרובו, עיר תעשייתית בדרום מערב סיביר. בעיריית קמרובו מנסים למצוא את המקור של הכתמים האדומים אחרי מספר תלונות של התושבים. אחד מהם תיאר את התופעה ואמר: “זה נראה כמו בורשט (מרק סלק), אבל זה בטח יותר רעיל. המים נראים רעילים”.

“אין ברווזים בנהר, כולם מצטופפים על שפת המים”, הוסיף אחר. מומחי איכות סביבה טוענים שקיים סיכוי שהצבע האדום של המים נוצר כתוצאה מחסימה בניקוז, אבל הכימיקל שגרם לשינוי הצבע עדיין בגדר תעלומה. אנדריי פאנוב, סגן המושל בקמרובו טוען ש”מערכת ניקוז מי הסערה בעיר היא מקור אפשרי לזיהום המים”.

במשטרה מנגד בודקים את האפשרות שמדובר במעשה מכוון ידי אדם ומודאגים מכך שהערים הסמוכות נמצאות בסכנה בריאותית כתוצאה מהמים האלו. הצבע הזה מתפשט לנהרות נוספים כמו נהר גבוזדיניה וכרגע אין לאף אחד קצה חוט מה שגרם לכך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.