סקר מדאיג: 13.3% מהעובדים עדיין נמצאים בחל”ת

אחר שהאבק ישקע שיעור האבטלה יעמוד על כ-10%

סקר הלמ”ס לתחילת חודש יוני מעלה ש-13.3% מהעובדים עדיין נמצאים בחל”ת ו-3.6% מהעובדים פוטרו. ניתן לראות שגם בענפים שלכאורה לא נפגעו באופן ישיר מהקורונה, ואין מגבלה על פעילותם, כמו בהיי-טק לדוגמה, כ-6% מהמועסקים עדיין נמצאים בחל”ת.

יתכן שחלק מהמעסיקים המתינו לתמריצים מהממשלה בכדי להשיב את העובדים, וכנראה שבסקרים הבאים נראה עלייה במספר העובדים בחל”ת השבים לעבודתם.

מכל מקום, מספר העובדים שפוטרו (על פי הסקר) מספיק לבדו בכדי להכפיל את שיעור האבטלה לעומת תחילת השנה. חלק מהעובדים בחל”ת לא ישובו למקום עבודתם, מעריכים כי לאחר שהאבק ישקע שיעור האבטלה יעמוד על כ-10%.

נתוני הפעילות בחודשים הקרובים ימשיכו להצביע על שיפור, אך זה בעיקר בשל נקודת הייחוס הנמוכה של תקופת הסגר. רמת הפעילות ברוב ענפי המשק עדיין נמוכה באופן ניכר מזו של תחילת השנה.

היצוא התעשייתי לדוגמא עלה בחודש מאי, אך זאת מגמה מאוד נמוכה בחודשיים הקודמים. ביחס לחודש מאי בשנה שעברה היצוא עדיין נמוך בכ-20%. ירידה חדה נרשמה גם ביבוא הסחורות. הרכישות המקומיות בכרטיסי האשראי נמוכות עדיין ב-6% לעומת תחילת השנה, זאת למרות שאין נסיעות לחו”ל, דבר שתומך ברכישות מקומיות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.