ח"כים בדרישה: עצרו את מימון עסקת הספינות

החכים טוענים במכתבם כי "מיליונים שיוצאים מועדת חוץ ובטחון מגיעים לכיסם של גורמים ישראלים שנמצאים במעצר, היועמ"ש של הכנסת חייב להתערב"

רדיפה: 13 חברי ועדת חוץ ובטחון בדרישה בכנסת : עצרו את מימון עסקת הספינות שנמצאת כעת תחת חקירה פלילית.

מרגלית : "מיליונים שיוצאים מועדת חוץ ובטחון מגיעים לכיסם של גורמים ישראלים שנמצאים במעצר, היועמ"ש של הכנסת חייב להתערב"

על הדרישה חתומים נציגים מסיעות המחנה הציוני, מרץ, יש עתיד וכולנו.

יוזם הדרישה  חבר ועדת תקציב הבטחון, ח"כ אראל מרגלית אף העביר ליו"ר הועדה, אבי דיכטר, מידע רב על מבנה הבעלות הבעייתי של החברה הגרמנית ממנה נרכשות הספינות ושיטת השוחד בעזרתן נוהגת לסגור עסקאות.

הדרישה של 13 חברי ועדת חוץ ובטחון בהובלת מרגלית, מגיעה על רקע העובדה כי התשלום עבור הספינות אינו מגיע מתקציב הבטחון, אלא מעודפי תקציב, זאת לאחר שגורמים בעלי עניין העבירו את הסמכויות על ביצוע העסקה ממשרד הבטחון למשרד רה"מ. הרשאות המימון והתשלומים מגיעים דרך אישורה של ועדת התקציב בכנסת. שווי העסיקה מוערך במיליארד ומאתיים מיליון שח ואופי המימון נעשה ברובו דרך הלוואה חריגה מבנק פרטי,  שיזמה החשבת הכללית במשרד האוצר.

"לא יכול להיות שבזמן שהמשטרה עוצרת את הנציגים והמתווכים של העסקה הזו, כנסת ישראל ממשיכה לאשר מיליונים לאותה עסקה ועוד מכסף ציבורי. יש חשש כבד כי הכסף שיוצא מועדת חוץ ובטחון מגיע לכיסם של מיקי גנור, אבריאל בר יוסף, ולבן הדוד של נתניהו, עו"ד דויד שימרון. אני מצפה מהיועמ"ש של הכנסת להתערב ולעצור כרגע את מימון העסקה הזו, עד שיתבררו הדברים."* טוען ח"כ אראל מרגלית.

במכתב עליו חתומים חברים נוספים בוועדת תקציב הבטחון כמו שלי יחימוביץ, עופר שלח , רחל עזריה ומנואל טרכטנברג, ואיתם חברי חוץ ובטחון: עמיר פרץ, זהבה גלאון, מרב מיכאלי, נחמן שי, עמר בר-לב, אייל בן ראובן, קסניה סבטלובה ומיכל רוזין, מדגישים חברי הכנסת כי "בחודשים האחרונים כולנו עדים לחשש לזיהום הליך הרכישה תוך מעורבות גורמים בעלי אינטרסים זרים הקשורים ישירות לראש הממשלה ולאנשיו. בנוסף, כעת מתבררות עובדות רבות אשר לא הובאו בפנינו בעת קבלת ההחלטה לתקצב ולאשר את  הכספים הנדרשים לביצוע העסקה.

במכתב מציינים חברי הכנסת כי "הכנסת כרשות מפקחת, היא חלק ממערך שומרי הסף, ובפרט ועדת חוץ ובטחון.  אל לנו להמשיך לקדם עסקה שנמצאת כרגע בעיצומה של חקירת משטרה שרק הולכת ומסתעפת ונוגעת לאנשים הקרובים ביותר לראש הממשלה."

מכתב דרישת הח"כים.

מכתב הח"כים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.