מחריף העימות: ישראל הפחיתה את זרם החשמל לעזה

אחרי שאמש דיווחנו כי סגן ראש החמאס בעזה אמר שלהערכתו ישראל וארגון הטרור אינן נמצאות במסלול של עימות – ישראל הודיעה הבוקר כי הפחיתה את זרם החשמל לעזה.

במזרח התיכון כמו במזרח התיכון, טוויסט בעלילה הוא דבר שצריכים להתכונן אליו: אחרי שאמש דיווחנו כי סגן ראש החמאס בעזה אמר שלהערכתו ישראל וארגון הטרור אינן נמצאות במסלול של עימות – ישראל הודיעה הבוקר כי הפחיתה את זרם החשמל לעזה.

 

לטענת ארגון השמאל 'גישה – "ארגון זכויות אדם ישראלי שנוסד בשנת 2005 ומטרתו היא הגנה על הזכות לחופש תנועה של פלסטינים, במיוחד תושבי רצועת עזה " – כי  "גורם בכיר במשרד המשפטים יידע הבוקר את ארגון גישה כי מ- 10:00 הבוקר החלה ישראל להקטין את כמות החשמל שהיא מוכרת לרצועת עזה. החברה לחלוקת חשמל ברצועה מסרה לגישה כי אספקת החשמל מישראל לעזה צומצמה ב-6.7 אחוז. מזה שנים מוכרת ישראל לרצועה 120 מגה ואט ב-10 קווים, 12 מגה ואט בכל קו. בשניים מקווים אלה מעבירה ישראל מהבוקר רק שמונה מגה ואט. בד בבד ממשיכה ישראל להגביל מאד הכנסה לרצועה של גנרטורים ושל חלקי חילוף הנחוצים לתיקונם, כמו גם הכנסת שנאים וציוד הכרחי לתיקונן של רשתות הקורסות מהעומס הרב על הקווים".

 

לטענה הזו יש סימוכין גם מחברת החשמל בעזה: מוחמד ת'אבת, דובר החברה, אמר כי ישראל אכן החלה בצמצום זרם החשמל.

 

נזכיר, כי מי שמאמלל את תושבי רצועת עזה הוא ארגון הטרור חמאס השולט ברצועה: הארגון מעביר אמצעים רבים שמועברים בידי ישראל לאוכלוסיה ברצועת עזה לטובת צרכיו הצבאיים, כמו חפירת מנהרות ופיתוח רקטות. זאת, על גבם של התושבים בעזה ולמרות המחאות הרבות של הממשלה בישראל. בנוסף, זרם החשמל צומצם רק בגלל סכסוך בין ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, לחמאס. אבו מאזן החליט להפחית את התשלום לישראל עבור החשמל שמועבר לעזה – תשלום שמקוזז מגביית המיסים שישראל מבצעת עבור הרשות – ובמערכת הביטחון המליצו לדרג המדיני שלא להעביר חשמל ללא תשלום. המשמעות: פחות חשמל בעזה, הרבה יותר מתח לאזור עוטף עזה. מעניין יהיה לראות האם הציבור ברצועה יצא לרחובות בהמוניו נגד השלטון של חמאס, או האם חמאס יחליט לנקום בישראל ולחמם את הגזרה.

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "התחלנו הבוקר את צמצום האספקה לרצועת עזה בהתאם להנחיית הממשלה. בפועל , תוגבל האספקה בכל יום בשני קווים מבין העשרה עד להגבלת כל עשרת הקווים, כך שהיקף אספקת החשמל יעמוד על גובה ההתחייבות הכספית. חשוב לציין כי החלוקה הפנימית של החשמל לצרכנים בתוך הרצועה איננה באחריות חברת החשמל וכי היא נעשית בידי גורמים פלסטיניים פנימיים ברצועה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.