שר הדתות יוזם חוק לשינוי שיטת הבחירות לרב ראשי

הסוף לבירוקרטיה: הצעת חוק שנבדקת בימים אלה על ידי צוות לשכתו של שר הדתות ואמורה ככל הנראה להביא פתרון למצוקה הקשה בה ערים נותרים ללא רב במשך שנים ארוכות

האם תמו ימי הסבל הארוכים והמייגעים לבחירת רב ראשי ברשויות המקומיות ? אם שואלים את שר הדתות דוד אזולאי, אז ככל הנראה התשובה תהיה חיובית, זאת בעקבות הצעת חוק שנבדקת בימים אלה על ידי צוות לשכתו של השר ואמורה ככל הנראה להביא פתרון למצוקה הקשה בה ערים נותרים ללא רב במשך שנים ארוכות, כגון אשדוד וירושלים שם במשך יותר מעשור לא כיהן רב ראשי.

מהות החוק היא למנוע  את הבירוקרטיה המייגעת שלטענת השר מגיעה מהיועצים המשפטיים שמקשים על ההליך ומושפעים ממשרד האוצר שמעדיף לחסוך את העלויות של רבני הערים וכמובן רבניהצעת חוק שנבדקת בימים אלה על ידי צוות לשכתו של השר ואמורה ככל הנראה להביא פתרון למצוקה הקשה בה ערים נותרים ללא רב במשך שנים ארוכות שכונות.

"אם היועצים המשפטיים היו מקלים על התהליך המסורבל, לא היה קורה מצב שבו אנו כפסע מלהתייאש מלמנות רב ראשי לרשות מקומית, הסחבת ארוכה מדיי והבירוקרטיה מסורבלת" אמר שר הדתות לאתר 'אקטואליק'.

הרעיון לחוקק חוק כזה נולד במהלך ועדת הפנים שהתכנסה בשבוע שעבר ודנה על פעילותו של המשרד לשירותי דת, אז שטח השר בפני הנוכחים את הקושי העצום במינוי רבנים, והחוסר ההולך וגדל.

בשיחה שנערכה עם השר לשירותי דת במסדרונות הכנסת הוא אישר את הדברים וטען "נבחן את ההצעה נתאים אותה לצרכים וכמובן שנגיש כזו בכדי לסיים את ההליך הקשה והמייגע הזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.