אני מאמין: הזיץ’ של מתנדבי זק”א באיזור האסון במירון

במלאות שבוע ימים לאסון מירון בה קיפחו את חייהם 45 איש, חזרו מתנדבי זק״א לזירת האסון לערב גיבוש ודיבוב והתייחדות עם זכרם של ההרוגים.

אמש באולם הכנסים בבנין אור הרשב״י במירון התאספו עשרות מתנדבי זק״א שטיפלו בגופות הנפטרים לערב גיבוש ודיבוב בליווי פסיכולוגים ואנשי מקצוע לסיוע בהתמודדות שלאחר האסון הכבד.

מתנדבי זק״א שטיפלו בגופות ההרוגים וראו את המראות קשים מתחילת האירוע ועד הבאתם לקבורה חולקו לקבוצות בהם חוברו לאנשי מקצוע ופסיכולוגים שתמכו ושמעו את המתנדבים על ההתמודדות בימים שלאחר האסון ונתינת כלים וסיוע ראשוני להתמודדות העתידית וחזרה לשגרה מהירה בצורה בטוחה ובריאה יותר.

הערב נערך בהשתתפותם של מפקד זק״א מחוז צפון ורב משטרת מחוז חוף וצפון הרב אנשל פרידמן, ניצב (בדימוס) זוהר דביר, מנכ״ל זק״א דובי ויסנשטרן, ראש אג״מ זק״א חיים וינגרטן, דובר הארגון מוטי בוקצ’ין, חזקי פרקש קמב״ץ זק״א צפון, חברי הנהלת זק״א ועשרות מתנדבי זק״א שטיפלו בזירת האסון.

במהלך הערב קיבלו המתנדבים 45 תיקי זק״א עם ציוד חסד של אמת עליהם הונצחו שמות ההרוגים.

ניצב (בדימוס) זוהר דביר: ״פיקדתי בעבר 3 שנים על אירועי ל”ג בעומר במירון, אז התפללתי שנצליח לעבור את האירוע ללא אסונות חס ושלום, השנה הייתי אתכם בשטח, ראיתי אותכם מקרוב כמו מלאכים מטפלים ברגישות גדולה מול מראות קשים מנשוא יחד עם כוחות הביטחון וההצלה.״

דובי ויסנשטרן מנכ״ל זק״א: ״מדובר באסון קשה מאוד, שום דבר לא היה יכול להכין אותנו לאסון הכל כך כבד שהגיע עלינו ללא הכנה, אני רוצה לשבח את המתנדבים על העבודה הקשה במסירות רבה באירוע הכל כך מורכב, הוכחתם שוב את כוחכם בטיפול בכבוד המת. הדיבוב עם אנשי המקצוע זו חובה אחרי אירוע כזה לכלל המטפלים כי אף אחד לא יכול להגיד ״לי זה לא עשה משהו״.

בסיום האירוע התאספו המתנדבים לשירי כיסופין והתחזקות. המתנדבים יצאו עם כוחות מחודשים בתקווה שלא יצטרכו לטפל יותר במקרים קשים אלו.

צילום: דוברות זק״א

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.