גלריה: הילולא בקרעטשניף

אלפים השתטחו על הציון הקדוש בבית החיים הישן ברחובות, להיוושע בדבר ישועה ורחמים | הנהלת מוסדות קרעטשניף הקימו “אהל הכנסת אורחים” לקליטת המוני העולים לציון הק’, שם קידמו את פני העולים במזון ושתיה כיד המלך | בשעות הערב נערך ‘טיש ההילולא’ המרכזי בראשות בנו וממלא מקומו – כ”ק מרן האדמו”ר מקרעטשניף שליט”א, ובהשתתפות אדמור”ים ורבנים וקהל רב | סעודת היארצייט שולבה בחגיגת הבר-מצוה לנכד כ”ק מרן אדמו”ר עט”ר שליט”א | “יוֹבֵל הִוא, קֹדֶשׁ תִּהְיֶה לָכֶם”

ביום חמישי לסדר “ולא תהיה עדת ה’ כצאן אשר אין להם רועה”, ט”ו בתמוז, חל יום ההילולא החמישים של כ”ק מרן האדמו”ר הקוה”ט מקרעטשניף זי”ע.

לקראת ההילולא החמישים, בו ציינו יובל שנים להסתלקותו של האי צדיק וקדוש לשמי מרום, נערכו במוסדות קרעטשניף לציון ההילולא קדישא, כאשר דגש מיוחד ניתן על קליטת ההמונים מאחינו בני ישראל, מכל העדות והחוגים, שבאו מקרוב ומרחוק להשתטח על הציון הקדוש ולהעתיר בתפלה, להיוושע בדבר ישועה ורחמים.

בהנהלת המוסדות נערכו מבעוד מועד והקימו אוהל “הכנסת אורחים” מיוחד עבור המוני המתפללים, בו הוגשו מזון ושתיה בהרחבה לכלל הציבור, כדי שיוכלו להתפלל ביישוב הדעת על הציון הק’.

במהלך כל שעות יום ההילולא נרשמה נהירה המונית של אלפי איש אל הציון, כאשר בשעה 4:00 עלו כל ילדי ת”ת קרעטשניף במאורגן להתפלל על הציון הקדוש, והתעוררות רבתי היתה מנת חלקם של ילדי החמד בבואם להעתיר בתפלה על ציון רבם ומאורם זי”ע.

העליה המרכזית של חסידי קרעטשניף התקיימה בשעה 5:00 אחה”צ, עת עלה בנו וממשיך דרכו בקודש – כ”ק מרן האדמו”ר עט”ר שליט”א – להשתטח על ציון אביו הקדוש, כאשר לאחר אמירת סדר תפלה מיוחד ברוב עם ערך הרבי שליט”א תפלה חרישית בדמעות שליש, תפלה שנמשכה דקות ארוכות, במהלכה הפציר הרבי למען ישועת הכלל והפרט. לאחר מכן קיבל הרבי שליט”א קוויטלאך מקהל החסידים, והאציל עליהם מברכות קדשו.

בסביבות השעה 9:00 בערב נכנס הרבי ל’טיש היארצייט’ המרכזי, במהלכו שולבה אף חגיגת הבר-מצוה לנכדו היניק וחכים הבחור יוסף מאיר שיחי’, בן לבנו הרה”צ רב דקהילת קרעטשניף בברכפלד שליט”א – חתן הגה”צ ראש כולל “חסדי דוד” ספינקא שליט”א.

בפתח השולחן הטהור נערך סיום הש”ס לעילוי נשמת האדמו”ר הקוה”ט זי”ע – בעל ההילולא, כשלאחר מכן נשא הרבי שליט”א מדברות קדשו, כשהוא מאריך בדברים אודות תוקף קדושתו ופרישותו של אביו הקוה”ט זי”ע, אשר בכל תהלוכותיו ופעולותיו השרה קדושה רבה על כל סביביו, עד שהרגישו במוחש את השראת השכינה.

לאחר מכן פתחו בחגיגת הבר מצוה לנכדו של הרבי שליט”א, בליווי תזמורת לרגל השמחה. הקהל הרב היה שרוי בהתרוממות נעלה ומיוחדת, כשהרבי שליט”א מרומם את קהל החסידים בהתלהבות מרובה.

ב’טיש’ השתתפו אדמורי”ם ורבנים רבים, ביניהם: כ”ק האדמו”ר מסאסוב שליט”א וכ”ק האדמו”ר משענדישוב שליט”א – חתני בעל ההילולא זי”ע, כ”ק האדמו”ר מביטשקוב שליט”א – נכד בעל ההילולא, וכ”ק האדמו”ר מווערצקי שליט”א – חתן הרבי שליט”א.

הטיש הסתיים מתוך תחושה ותקווה כי זכותו של הרבי הקדוש זי”ע יגן באלף המגן על קהל חסידי קרעטשניף ועל כל כלל ישראל, ונצח ישראל מצרותינו יגאלנו, לנצח על מלאכת בית ה’.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.