הדהימה: סיון רהב מאיר עוזבת את הארץ

העיתונאית הפופולארית סיון רהב מאיר יוצאת לשנת שליחות בארצות הברית. תחזור למשדר הבחירות ותקיים בארה”ב את השיעור השבועי המפורסם שלה

העיתונאית הפופולארית סיון רהב מאיר יוצאת לשנת שליחות בארצות הברית. היא עתידה לחזור למשדר הבחירות ואף תקיים בארה”ב את השיעור השבועי המפורסם שלה.

וכך כתבה הבוקר בעמוד הפייסבוק שלה: “מתרגשת לספר: אנחנו יוצאים לשנת שליחות בארצות הברית, בעזרת השם.

ועכשיו הסבר למשפט המפתיע הזה.

לאחרונה, בכל כמה שבועות, אני טסה לארצות הברית לסבב הרצאות. השיעור השבועי – יוזמה ירושלמית מקומית – גדל והתפתח והוזמן בתקופה האחרונה ללוס אנג’לס, וושינגטון, ניו-יורק, אטלנטה, בולטימור, פילדלפיה, ניו ג’רזי ועוד ועוד. פגשתי אלפים. החל מישראלים שגרים שם ועד יהודים שחיים באמריקה כבר חמישה דורות.

בכל פעם מחדש הרגשתי כמה זה חשוב. כמה הסיפור שלנו הוא משותף, לא רק ישראלי אלא גלובלי. אבל כל מסע כזה כאילו נקטע באמצע – מול פנייה של עוד בית ספר או קמפוס או קהילה, כי צריך לחזור לארץ.

לאחרונה ארגון “המזרחי העולמי”, בראשות הרב דורון פרץ, הציע לנו לצאת לשנת שליחות שלמה: לגור שם כשליחים שלהם, ללמד, לפגוש, להרצות, לדבר. זו הצעה מאתגרת, מפחידה ומלהיבה. התלבטנו, התייעצנו והסכמנו. בהתרגשות רבה ובתפילה להצליח במשימה.

ידידיה, אני והילדים נגור בעזרת השם בניו-יורק (מישהו מכיר בייביסיטריות טובות שם?). ההרצאות יתקיימו בעיקר שם, אבל גם בכל רחבי צפון אמריקה.

זה לא קורה מחר בבוקר. התכנון הוא לצאת במהלך חודש אוגוסט, לקראת אלול, לשנה אחת.

אנחנו מקווים לפעול שם רבות, אבל להמשיך גם משם בעיסוקים ובמקומות העבודה האהובים שלנו (מ”החלק היומי” ועד לטלוויזיה ולתכנית בגלי צה”ל). אנחנו לא מתנתקים, חלילה, רק מתחברים לעוד אנשים. לאחים שאנחנו עדיין לא מכירים.

רגע, ומה עם “היכל שלמה”? ובכן, השיעור השבועי עובר דירה. אני מתרגשת לספר שהוא יתקיים מעתה בבית חדש: ה-Yeshiva University. השיעור יימסר גם בעברית וגם באנגלית, בקולג’ שטרן במנהטן, וכמובן שנמשיך לשדר אותו משם בשידור חי (אל דאגה, כולל ה”מזל-טובים” בהתחלה…).

אני כותבת את הטקסט הזה, עושה בראש רשימות של משימות ואריזות, ולמרות שיש עוד כחודשיים, כבר מתחילה להתגעגע.

לא חשבתם שזה לא יסתיים בפרשה, נכון? אני מקווה שגם שם נזכור היטב, ונעביר הלאה, את ארבע המילים היפות מפרשת השבוע: “טובה הארץ מאוד מאוד”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.