הותר לפרסום: חבר בלשכת עורכי הדין ביצע פיגועי ירי

זכרייא זביידי, בכיר במשרד האסירים הפלסטיני ועו”ד ישראלי הפועל בשליחות משרד האסירים שיתפו פעולה בביצוע שורת פיגועים באזור בית אל

שירות הביטחון הכללי התיר לפני זמן קצר לפרסום כי במסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה”ל ומשטרת ישראל שנערכה בחודשים האחרונים פוענחו שורה של פיגועי ירי שבוצעו בגזרת רמאללה. המודיעין שנאסף הצביע על מעורבותם של זכריא זביידי וטארק ברגות בשורת פיגועים באזור הישוב בית אל.

השניים נעצרו ב-27.2.19 במהלך מבצע של שב”כ, בהשתתפות כוחות ימ”מ וצה”ל, בתום לילה בו נערכו לבצע פיגוע נוסף, שסוכל על ידי כוחות הביטחון בשל הערכות מוקדמת בשטח.

זביידי, יליד 76′, מתגורר במחנה הפליטים ג’נין ונושא משרה בכירה במשרד האסירים ברשות הפלסטינית. הוא היה מבכירי פעילי הטרור באזור יהודה ושומרון, שימש כמפקד הזרוע הצבאית של פת”ח, גדודי חללי אל אקצא בג’נין ונמנה על פעילי הטרור שנכללו במסגרת “הסכם המבוקשים” שגובש בשנת 2007. ביסוד הסכם זה עמדה התחייבות מפורשת של פעילי הטרור לחדול מכל פעילות אלימה ובלתי חוקית ולנטוש את תשתיות הטרור, אליהן השתייכו. “זכריא זביידי הפר באופן בוטה ואלים את ההתחייבות האמורה והיה מעורב בביצוע מספר פיגועים, לאחר שהתחייב לחדול מכל פעילות טרור. על פי מדיניות גורמי הביטחון, חריגת מבוקש וחזרתו לביצוע פיגועים תביא למיצוי הדין עימו, גם על פעילותו בעבר. לפיכך, זביידי הועמד לדין בגין מכלול פעילות הטרור בה היה מעורב – זו מעברו וזו שנחשפה לאחרונה”, נמסר משב”כ.

ברגות, יליד 75′, מתגורר ברמאללה, בעל תעודת זהות כחולה, עו”ד ישראלי וחבר בלשכת עורכי הדין. ייצג אסירים ביטחוניים בבתי המשפט בישראל ובאיו”ש, עד למעצרו. ברגות אף הועסק כעו”ד במסגרת משרד האסירים של הרש”פ.

מהחקירה בשב”כ עלה כי השניים ביצעו שני פיגועי ירי, ב-7 בנוב’ 2018 וב-5 בינואר 2019 לעבר אוטובוסים שנסעו בציר הסמוך ליישוב בית אל. לצורך הפיגועים הם עשו שימוש ברכב שקיבל זביידי מהרשות הפלסטינית במסגרת תפקידו במשרד האסירים. במסגרת היערכותם של השניים לפיגועים ביצעו בדיקות של השטח המיועד לפיגוע, תצפיות על היעדים לפיגוע, ועסקו באיסוף מידע.

עוד נחשף, כי השניים הוציאו לפועל פיגוע ירי נוסף ב27.12.18, במהלכו ביצעו ירי לעבר אוטובוס שעלה לישוב פסגות, אך לא הצליחו לפגוע בו, בשל תנאי מזג האוויר וכן כי תכננו לבצע פיגוע נוסף במהלך חודש פברואר 19′ לעבר אוטובוס אגד הנוסע לישוב פסגות. בחקירתו בשב”כ הודה ברגות כי ביצע פיגוע ירי נוסף ב-19/.1.16 לעבר ניידת משטרה במעבר הזיתים, בסמוך לירושלים, שכתוצאה ממנו נגרם נזק.

במסגרת החקירה הוסגר לידי כוחות הביטחון הנשק מסוג M16 והמחסניות עמם בוצעו הפיגועים.

גורם בכיר בשב”כ אמר הבוקר: “מדובר באירוע חמור שבו מעורבים בכיר במשרד האסירים הפלסטיני ועורך דין ישראלי העובד במשרד האסירים הפלסטיני, אשר ביצעו פיגועי טרור חמורים, תוך שימוש ברכב של הרשות הפלסטינית אשר שימש את זכריא במסגרת תפקידו במשרד האסירים.

פעילות מודיעינית ומבצעית של כוחות הביטחון, מיד לאחר הפיגועים ובשבועות שלאחריהם, בכלל זאת בתוך שטחי העיר רמאללה, היא שהביאה לחשיפת החוליה ולסיכול פיגועים חמורים בעתיד”.

כתבי אישום חמורים נגד השניים הוגשו על ידי הפרקליטות הצבאית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.