המחלימים החרדים נוהרים להתנדב

גל של מחלימים חרדים מביע רצון להתנדב בבתי החולים וזאת לאחר הנחיית משרד הבריאות שמאפשרת לשלב מחלימים מקורונה כמתנדבים במחלקות הקורונה בבתי החולים בישראל

הודעת משרד הבריאות, לפיה הנחה את בתי החולים, לשלב במחלקות הקורונה מתנדבים מחלימים מקורונה, הובילה לגל של מתנדבים מחלימים מהמגזר החרדי שהביעו את רצונם להתנדב במחלקות הקורונה בבתי החולים ברחבי הארץ. על פי הפרסום בחדשות 12 בימים האחרונים פנה משרד הבריאות לבתי החולים והאיץ בהם לקלוט מתנדבים מחלימים על מנת להתמודד עם העומס הרב המצטבר במחלקות הקורונה בבתי החולים לאור העלייה בתחלואה, בעיקר בקרב החולים הקשים.

בתי החולים השונים המקיימים שיתוף פעולה תמידי עם ארגוני חסד שמפעילים בהם מערך התנדבותי בכל השנה, הסדירו כעת ביחד מתווה מיוחד לפעילות המתנדבים במחלקות הקורונה, כזה שיאפשר לצוותות הרפואיים להסתייע בהם באופן מיטבי במגוון תפקידים, בינהם גם שימוש כערוץ קשר בין החולים המבודדים לבין בני המשפחות אשר מתוך רצון לשמור על בריאותם, אינם מורשים להיכנס למחלקות הקורונה.

במרכז הרפואי ‘שיבא’ – תל השומר התקיימה פגישה בין מר יואל הר אבן ראש החטיבה הבינלאומית ופיתוח משאבים ב’שיבא’ עם הרב נתי צישינסקי יו”ר ‘עזר לחיים’, שמטרתה להגדיל את גיוס המתנדבים המחלימים מהמגזר החרדי ולהסדיר את הפעילות ההתנדבותית שלהם בתוך בית החולים. מר יואל הר אבן הביע התפעלות גדולה מנכונותם של מחלימים רבים במגזר החרדי לצאת להתנדבות לטובת החולים במחלקות הקורונה ואמר כי ‘מדהים לראות כמה המגזר החרדי, מוכיח שוב ושוב את כוח הנתינה והחסד העצום שיש בו, דבר חשוב מאד בימים אלו.

כאשר כולם עוסקים במאבק החשוב בנגיף הקורונה’. הרב נתי צישינסקי קורא למתנדבים נוספים שהחלימו מקורונה לבוא וליטול חלק במיזם ההתנדבותי המיוחד במינו בתוך מחלקות הקורונה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.