הסכם קיבוצי ראשון והיסטורי לאחים ולאחיות בבית החולים “מעייני הישועה”

ההסתדרות, ועד האחיות והאחים בבית החולים החרדי “מעייני הישועה” בבני ברק והנהלת המרכז הרפואי חתמו על הסכם קיבוצי פורץ דרך שיסדיר לראשונה את תנאי העסקתם של כ-450 אחיות ואחים בבית החולים. עובדי מעייני הישועה הינם חלק מכ-800 אלף עובדים במשק הישראלי המאוגדים בהסתדרות.

עם חתימת ההסכם לסקטור האחיות והאחים במעייני הישועה, ההסתדרות תמשיך ותפעל מול הנהלת בית החולים למען שיפור תנאי העסקתם של שאר עובדי המוסד והסדרתם במסגרת הסכם קיבוצי.

ההסכם מביא לשיפור משמעותי בתנאי השכר של האחיות, לרבות שיפור של עשרות אחוזים בהפרשות הפנסיוניות שלהן, שכן הוא קובע כי גם על רכיבי “עבודה נוספת” ישולמו הפרשות פנסיוניות.

ההסכם אף קובע כי תנאי השכר של האחים והאחיות יעודכנו בהתאם לנהוג במגזר הציבורי, תוך השוואת תשלום “תמריץ שנתי” כנהוג לעובדי המגזר הציבורי. בנוסף לכך, אחת לשנה יחולק “מענק יובל” בשיעור 60% מהשכר החודשי של כל אחד מהעובדים שצברו ותק של 25 שנה בבית החולים ו/או בית חולים ציבורי אחר.

הצדדים הסכימו בנוסף כי אחיות שישלימו 40 שעות שבועיות יזכו לתוספת שכר מיוחדת החל מהשעה ה-36, וכי תיפתח קרן השתלמות רטרואקטיבית לכל עובד שישלים ארבעה חודשי העסקה. במקביל, עובד שישלים 18 חודשים יקבל מעמד של קביעות.

כחלק מההסכם הוסדרו מנגנונים משותפים לתיאום בין נציגות העובדים להנהלה בכל הקשור לאיוש משרות פנויות חדשות לעובדים קיימים, ניוד עובדים וסיום העסקה. כמו כן יוקצו לראשונה לנציגות האחיות שעות עבודה ייעודיות בתשלום למטרת פעילויות מטעמן וכן חדר לפעילות הוועד.

עוד קובע ההסכם כי תוקם קרן ימי מחלה מיוחדת לצורך קידום רווחתם של עובדים שמיצו את מכסי ימי המחלה שלהם. זאת כחלק מההסכמה בין ההנהלה לנציגות העובדים על הצורך לתת מענה לעובדים החולים במחלות קשות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. "כוחינו באחדותינו"

    זאת היתה הסיסמה של ראשי ועד-העובדים, אך למגינת לב, זנחו את שאר העובדים כגון כוחות-העזר, העובדים קשה, ומשתכרים רק שכר-מינימום, ומקבלים פנסיה רק על שכר היסוד, ועל השאר הם נעשקים, ללא אפשרות לתוס’ ותק. והשאירום מחוץ להסכם, וכעת מציעים להם רק כמה פירורים שנפלו מתחת לשולחן של ראשי-הועד מדושני העונג שסידרו לעצמם.
    בושו והכלמו, היכן ה”כוחינו באחדותינו”? ניצלתם אותנו, כדי לסדר לאלו שממילא שכרם כבר היה גבוה, והוספתם לכם ולהם על גבינו, ויש לכם את החוצפה לזרוק לנו רק פירורים שגודלם ניכר רק ע”י זכוכית-מגדלת.

    אני |
    הגב