“השפיל והטריד”: 17 שנות מאסר למנהל משרד הפרסום החרדי

בית המשפט המחוזי בירושלים התיר לפרסם את תקציר גזר הדין בעניינו של מתי בן דוד, בעל חזות חרדית אשר מנהל משרד פרסום בירושלים. בית המשפט גזר עליו 17 שנות מאסר ו 470 אלף ₪ פיצוי בגין עבירות אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים שביצע כלפי שש עובדות משרדו

  
בית המשפט המחוזי בירושלים התיר לפרסם את תקציר גזר הדין בעניינו של מתי בן דוד, בעל חזות חרדית אשר מנהל משרד פרסום בירושלים. בית המשפט גזר עליו 17 שנות מאסר ו 470 אלף ₪ פיצוי בגין עבירות אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים שביצע כלפי שש עובדות משרדו.
 
מתי בן דוד, מנהל במשרד פרסום, הורשע בעבירות רבות שביצע בעובדות משרדו. חרדיות תושבות השכונות החרדיות בירושלים. בתחילה נהג להתכתב עם עובדותיו בצ’אט המשרדי בענייני עבודה, החמיא להן בהערות עדינות ולאחר מכן בהערות בוטות יותר, ובהמשך ביצע את מעשיו ומעשים חמורים בניגוד לרצונן.

ית המשפט קבע כי כאשר הנאשם נתקל בסירוב או התנגדות היה הופך את עורו, צועק על המתלוננת הסרבנית, משפיל אותה או מתעלם ממנה כליל, אף בענייני עבודה. בנוסף לכך, הנאשם נהג לאיים על המתלוננות, נשים צעירות, חרדיות, שאם יספרו לבני זוגן, למשפחה או לאחרים על המעשים שהוא מבצע בהן, הוא יספר כי הדברים היו מרצונן, ואף ביוזמתן, ואיש לא יאמין להן שהדבר לא היה מרצונן. עוד הבהיר הנאשם למתלוננות כי הדבר יפגע בהן, במשפחתן, בחיי הקהילה שלהן, וכי לו יש כסף ועורכי דין והוא חזק ומקושר דיו כדי שלא ייפגע מכך בעצמו.

בית המשפט קבע בגזר הדין כי “הנאשם תכנן את מעשיו מראש,  צעד אחר צעד , היה מודע למעשיו, עשה שימוש בעוצמתו כמנהל ובהתנהלותו מזרת האימה, ידע להכניע את המתלוננות, חלקן נשואות, חלקן אימהות, ולכפות עליהן מעשים אשר לא שיערו בדמיונן כי ניתן לעשותם עם מי שאינו בן זוגן, כאשר הרקע החרדי שימש בידיו מנוף להשתקתן והפחדתן”.
המעשים, כפי שפורטו בהכרעת הדין , השתרעו על פני מספר שנים ובית המשפט קבע כי  “על אף שמדובר בתקופה ארוכה ועל אף שכל אחת מהמתלוננות זעקה אליו לחמלה, הנאשם אטם ליבו , מוחו ואוזניו והיה כרוי אך ורק לתאוותו “.

עו”ד ליזו וולפוס, מפרקליטות מחוז ירושלים: “בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות וגזר על הנאשם עונש מאסר ממושך בגין ניצול עוצמתו המקצועית, סמכותו ומעמדו ופגע במשך שנים בעובדות במשרדו בניגוד לרצונן. הפרקליטות מבקשת לחזק את ידי המתלוננות שהעזו להעיד על הפגיעה הקשה שעברו במשך שנים רבות במקום עבודתן אשר גרמה להן לצלקות בגופן ובנפשן ותמשיך להשפיע על מהלך חייהן עוד שנים רבות”.
 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רשע מרושע

  למה?
  למה?
  מה זה הרוע הזה?
  האכזריות הזו?
  צריך לזכור שהשם יותר רחמן מאיתנו ו… כן, א-ל נקמות השם..

  אנונימי |
  הגב