למרות התכניות של רון קובי: התהלוכה לציון הקדוש תתקיים כרגיל

פרסום ראשון: התהלוכה המסורתית של רבי מאיר בעל הנס בטבריה תתקיים כרגיל כבכל שנה, ולא על גבי סירה כמו שרצה ראש העיר רון קובי

בעוד כשבוע וחצי, בתאריך י”ד באייר, תתקיים כמידי שנה ההילולה הגדולה של רבי מאיר בעל הנס בטבריה שמגעים אליה אלפים מכל הארץ.

בכל שנה מתקיימת תהלוכת ענק מבית הכנסת העתיק שנמצא על הטיילת ״אבולעפיה – עץ חיים” דרך כל הרחובות עד הציון של רבי מאיר בעל הנס, בצמוד לחוף ימה של טבריה.

בשבוע שעבר הכריז ראש העיר טבריה רון קובי בשידור בפייסבוק שהוא מבטל את התהלוכה השנתית, אלא כל החוגגים יירדו לטיילת (המקום בו הוא החליט מאז שהוא נבחר לראשות העיר לעשות את כל החגיגות והמופעים גם בשבת, רח”ל).

לפי התכנית שטווה קובי, מהטיילת ייצאו סירות עם הספרי תורה ועם החוגגים לעבר החוף הנפרד, מול רבי מאיר בעל הנס, ושם תיערך החגיגה על החוף, בהפרדה. כך תכנן קובי.

הוידאו בו מספר קובי על תכניתו:

אלא של’אקטואליק’ נודע כי תכנון לבד ומציאות לבד: במוסדות רבי מאיר בעל הנס קיבלו הלילה החלטה לקיים את התהלוכה כרגיל, כמו בכל ה-100 השנים האחרונות, בלא לשנות שום דבר, ולקיים אותה ברגל – מבית הכנסת העתיק, עד הציון של רבי מאיר בעל הנס.

מהנהלת המוסדות נמסר ל’אקטואליק’: “ההילולה תתקיים בתהלוכה עם ספרי תורה כבכל שנה. אנחנו לא רוצים לפגוע ברגשות של הציבור שלא אוהב את הרעיונות של השייט והמסיבות וכל הדברים האלה”.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מפגר כרוני

    אידיוט מתחיל ככה זה שלא שומרים תומ”צ

    אנונימי |
    הגב