מפלסות וטרקטורים: כך נערכת ירושלים לשלג

על-פי התחזית המעודכנת שבידי עיריית ירושלים, בימים הקרובים צפויה מערכת חורפית עם רוחות חזקות, טמפרטורה נמוכה וסיכוי לשלג שעשוי אף להיערם למספר סנטימטרים. ליאון: “לצד החגיגה שאנחנו מקווים שתהיה, השלג מחייב גם היערכות אישית של התושבים שנדרשים לנהוג בשיקול דעת ובאחריות ולהישמע להנחיות העירייה וגורמי הביטחון.”

על-פי התחזית המעודכנת שבידי עיריית ירושלים, בימים הקרובים צפויה מערכת חורפית עם רוחות חזקות, טמפרטורה נמוכה וסיכוי לשלג שעשוי אף להיערם למספר סנטימטרים.

ראש העיר משה ליאון ציין כי “עיריית ירושלים משלימה את היערכותה לקראת האפשרות לשלג, אגף הרווחה, אגף שפ”ע והשירות הוטרינרי ערוכים לטפל בכל תרחיש. לצד החגיגה שאנחנו מקווים שתהיה, השלג מחייב גם היערכות אישית של התושבים שנדרשים לנהוג בשיקול דעת ובאחריות ולהישמע להנחיות העירייה וגורמי הביטחון.”

לקראת השלג האפשרי בבירה, עיריית ירושלים תפעיל על פי הצורך כ- 150 מפלסות שלג, טרקטורים, מפזרות מלח וכלים הנדסיים לפילוס הצירים הראשיים. העירייה הצטיידה ב-250 טונות מלח לפיזור וטיפול בשלג. במידה וירד שלג תתבצע עבודת פילוס בצירים הראשיים, למתן מענה לכוחות החרום וההצלה לטיפול באירועי חרום והצלת חיים. התושבים מתבקשים שלא לנהוג ברכבים פרטיים ולהישמע להנחיות הרלוונטיות לנסיעה בצירי הכבישים בתוך העיר ומחוצה לה.

עיריית ירושלים וגופי הביטחון קוראים לתושבי ירושלים להיערך מבעוד מועד לסופה הצפויה. מטה החרום העירוני משלים את היערכותו למזג אויר סוער וממליץ לתושבים לשמור על הבטיחות. חשוב לציין כי לאור הסופה, ייתכנו שיבושים ברחבי העיר, ולכן יש לנקוט באחריות אישית ובשיקול דעת ולהיערך בהתאם.

העירייה ממליצה לתושבים לבדוק תקינות מערכת החימום, בעיקר אלה המחייבות אוורור ולהצטייד גם באמצעי חימום לא מבוססי חשמל, לנקות ולפתוח תאי ניקוז מים בחצרות ומרזבים על הגגות, לגזום עצים וענפים בגינות פרטיות בסמיכות לכבלים, לבדוק בטיחות מערכות חשמל ולהצטייד בתאורת חירום ובמטען גיבוי לטלפונים סלולריים, להצטייד באת חפירה לפינוי הכניסות לבתים במידת הצורך, לחזק אנטנות, דודי שמש, סככות וחפצים אחרים על הגגות, ולהכין מלאי מזון בסיסי למספר ימים, כולל מים. בנוסף, מומלץ לפנות חפצים שאינם מוחזקים ועשויים ליפול ממקום גבוה, או לעוף כמו עציצים, אדניות, ריהוט ושלטים.

באתר עיריית ירושלים יופעל במידת הצורך ‘אתר שלג’ בו יוכלו התושבים לקבל מידע מעודכן מכלל הגורמים בעיר על מצב הצירים בעיר, מערכת החינוך, תחבורה ציבורית, חשמל ועוד.
מינהל החינוך נערך ויקיים הערכות מצב בדבר קיום או אי קיום לימודים במהלך השלג ולאחריו. מפאת האחריות לשמירה על ביטחונם של הילדים, הודעה על הלימודים תתקבל בהתאם להערכות מצב, ויש להתעדכן בכלי התקשורת ובאתר העירוני.
אגף הרווחה ושרותי בריאות הציבור מטפלים בדרי רחוב, באוכלוסייה מוגבלת, בקשישים וכן נותנים מענה לפניות התושבים.
במסגרת האחריות והערנות האישית, העירייה מבקשת מתושבי העיר לבדוק האם שכניהם זקוקים לסיוע או עזרה. בעת הצורך, המינהלים הקהילתיים יפעלו על-מנת לסייע לציבור בנושאי שגרת חיים (מספרי הטלפון של המינהלים הקהילתיים מפורסמים באתר האינטרנט העירוני בכתובת: www.jerusalem.muni.il). אנו ממליצים לתושבים לדווח על מפגעים באמצעות אתר העירייה, אפליקציית ירושלמי ומוקד 106.

העירייה שבה וקוראת לציבור התושבים והמבקרים כי בעת ירידת שלג, להישמע להוראות המשטרה המצילות חיים ולהימנע מנסיעה בכבישים, ולא לבצע נסיעות שאינן הכרחיות, על מנת לאפשר לצוותים העירוניים ולגורמי ההצלה לשמור על הצירים המרכזיים פתוחים. יש להתעדכן בכלי התקשורת באשר לשינויים בהסדרי התנועה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.