נתניהו יוזם דיל: מקום 28 בליכוד תמורת מקום 3 לאלי ישי

על פי הדיווח בגלובס, נתניהו הציע תפקיד שר ושריון ברשימת הליכוד למוטי יוגב בתמורה לוויתור על מקומו ברשימת הימין המאוחדת לאלי ישי

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביטל ברגע האחרון את נסיעתו לרוסיה לפגישה עם ולדימיר פוטין.בשל לוח הזמנים הפוליטי הצפוף והאיחוד הצפוי בשמאל, נתניהו מבטל היום את הפגישה.

נתניהו שצריך לאשר בפני מזכירות הליכוד את המשוריין במקום ה-28 ייפגש עם יו”ר הבית היהודי רפי פרץ ועם ח”כ מוטי יוגב. ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, יו”ר האיחוד הלאומי אינו משתתף בפגישה. נתניהו ממשיך ללחוץ על הבית היהודי להכניס לרשימתם את אנשי עוצמה יהודית וזאת כדי לא לאבד קולות בימין.

על פי הדיווח בגלובס, נתניהו הציע תפקיד שר ושריון ברשימת הליכוד למוטי יוגב בתמורה לוויתור על מקומו ברשימת הימין המאוחדת לאלי ישי – עוצמה גם היא בעסקה.

כעת אכן פורס כי בתום פגישה שקיים היום ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו עם הרב רפי פרץ, סוכמו התנאים אם וכאשר יאושר הסכם הבלוק-הטכני במרכז הבית היהודי הערב.

עיקרי הסיכום: חוק נורווגי מורחב בהסכמים הקואליציוניים. ראש הממשלה נתניהו התחייב לשריין את מקום 28 ברשימת הליכוד לנציג ״הבית היהודי – האיחוד הלאומי״, כשלאחר הבחירות יועבר הנציג למפלגה המאוחדת.

ראש הממשלה נתניהו התחייב למסור למפלגה המאוחדת שני תפקידי שרים משמעותיים ושוויים בממשלתו. במהלך מערכת הבחירות המפלגות לא יתקפו זו את זו אלא יחזקו זו את זו לטובת ניצחון הימין.

ראש הממשלה נתניהו: ״הבחירות הבאות הן בין ממשלת שמאל בראשות לפיד וגנץ לבין ממשלת ימין בראשותי. אני מברך את נציגי הבית היהודי והאיחוד הלאומי על שגילו אחריות כלפי ארץ ישראל והצליחו לאחד את השורות כדי להבטיח שקולות הימין לא ילכו לאיבוד״.

יו״ר הבית היהודי הרב (תא״ל) רפי פרץ: ״לא ניתן למטיפים משמאל להכתיר את עצמם כמנהיגי המדינה. בסוף התהליך כולם יראו שצדקנו. אקבל החלטה במהלך היום ואבקש את אישור מרכז המפלגה להסכם. הציונות הדתית תהיה שותפה בכירה בהנהגת המדינה ובממשלה הבאה״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.