בעקבות פניית נתניהו וריבלין: פוטין שוקל חנינה לנעמה יששכר

ברוסיה מדווחים כי פוטין ישקול את הבקשה הישראלית להעניק חנינה לצעירה הישראלית נעמה יששכר, שנשלחה ל-7.5 שנות מאסר בגין החזקת והברחת 9.6 גרמים של סם למדינה

ברוסיה מדווחים כי פוטין ישקול את הבקשה הישראלית להעניק חנינה לצעירה הישראלית נעמה יששכר, שנשלחה ל-7.5 שנות מאסר בגין החזקת והברחת 9.6 גרמים של סם למדינה .

עורך הדין המקומי שמייצג את נעמה עדכן את אימה יפה והבהיר כי דרושה המתנה: “לא דיברו איתי באופן רשמי על זה עד כה”. עו”ד אלכסנדר טייטס הוסיף: “כרגע קשה לדעת איך זה ייגמר. בכל מקרה צריכים שהרוסים יקבלו את המכתב באופן רשמי, צריכים לחכות עד שהפנייה מנשיא ישראל תגיע בצינורות המקובלים לקרמלין ואחרי זה תהיה תגובה כלשהי מהקרמלין”.

אימה של נעמה אמרה שאמנם ה משמח לשמוע על הדיווח אך”זה לא יקרה ביום”. על המצב הנפשי של בתה: “היא אמרה ‘אני לא יכולה יותר. אני מעריכה את זה את מה שהעיתונות והמדינה עושות אבל מה זה נותן לי? אני עוד פה”‎.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין פנה אתמול רשמית בבקשת חנינה לפוטין, וגם ראש הממשלה שוחח איתו. דוברו של פוטין, דמיטרי פסקוב, אמר היום: “אנחנו יודעים על פנייתו של נתניהו. לאחר שהיא תעבור דרך הערוצים הדיפלומטיים, היא תדווח לנשיא ותישקל על ידיו”.

ריבלין פנה במכתב לפוטין. “מכובדי הנשיא, כידיד העם היהודי ומדינת ישראל אני פונה אליך בעניינה של נעמה יששכר”, פתח ריבלין את מכתבו שנשלח אתמול, “נעמה שגתה במעשיה והודתה בכך ועם זאת מדובר בבחורה צעירה, ללא עבר פלילי שעונש חמור כפי שנגזר עליה ישפיע השפעה הרסנית על חייה”.

עוד כתב הנשיא: “מדינת ישראל והעם היהודי מכירים לך תודה על רגישותך לחיי אדם ועל נכונתך לסכן את חיי חייליך על מנת לאתר ולהשיב את גופתו של חלל צה״ל זכריה באומל ז״ל”, הוסיף הנשיא, “בשל המקרה המיוחד והאישי של נעמה יששכר אני פונה אליך ומבקש את התערבותך האישית כדי שהיא תזכה לחנינה מתוך חמלה ולפנים משורת הדין”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איך אני מבקש חנינה

    יש לי חתימה שחורה ונדליזם באוקראינה

    שניר ישראלית |
    הגב