הדוד מאמריקה מגיע ומאיים: עיתון אמריקאי מדווח כי אובמה יכפה נסיגה ישראלית מיהודה ושומרון

אפילו שהאמריקאים חזרו והבהירו כי אובמה לא הולך להתערב ואף לא יציג שום תוכנית לשלום בינינו לבין הפלשתינים, בעת שישהה בארץ.

אך מתברר שלא, זאת בעקבות פרסום במגזין 'וורלד טריביון' כי אובאמה כבר דרש לקבל תוכנית ליעד מסודר שבו תיסוג ישראל מההתנחלויות כיהודה ושומרון ועוד.

גורמים בוושינגטון אמרו למגזין כי על הפרק להקים 2 מדינות לשני עמים: "אובאמה הבהיר שביקורו לא נועד עבור צילומים, אלא כדי לעסוק בענייני איראן ומדינה פלסטינית", איום המשתמע מכך הוא כי אם ישראל לא תיתן לו קלף כלשהו שאותו הוא יוכל להציג בעולם, אזי הוא יחליט לבד".

יצויין כי דרישתו זאת מעוררת דאגה אצל נתניהו, בפרט שיש כאן ברית בנט-לפיד שלא רוצה להתנתק זו מזו, אך בממשל אובמה וכן תומכי הנשיא בקונגרס בארה"ב כלל לא מתרגשים מכל האמור ואומרים כי "ממשלו של אובאמה רואה בדרישה הזאת מבחן למנהיגותו ואמינותו של נתניהו, וכי הביקור הקרוב שלהנשיא אמור לעצב את היחסים בין וושינגטון לבין ירושלים בארבע השנים הקרובות, וכי גם בקונגרס יש תמיכה נרחבת בהענקת קדימות להקמת מדינה פלסטינית". אמרו.

אף שר הביטחון אהוד ברק אמר אמש (שני) בנאום בפני ועידת אייפא'ק שבמידה ויתברר שאין אפשרות להשיג הסדר קבע או הסדר ביניים עם הפלסטינים, ישראל צריכה לשקול "צעדים חד-צדדיים ובהם קביעת גבול שיכלול את גושי ההתיישבות" בשטחים.

מקור בסביבת נתניהו ציין כיגם היועץ לבטחון לאומי, יעקב עמידרור, וגם השליח המיוחד יצחק מולכו תומכים בהקפאה חלקית של הבניה בהתיישבות ואמרו זאת לנתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.