במשטרה מזהירים את האתיופים: “כל אלימות תענה בתקיפות”

במשטרה נערכים היום להמשך המחאה של יוצאי אתיופיה לאחר ההלוויה שתתקיים בצהריים, המחאה תתפרש על פני כמה אזורים ברחבי הארץ.

במשטרה נערכים היום להמשך המחאה של יוצאי אתיופיה לאחר ההלוויה שתתקיים בצהריים, המחאה תתפרש על פני כמה אזורים ברחבי הארץ. במכון לרפואה משפטית באבו כביר בודקים את תוצאות הנתיחה. כעת, לא ברור מדוע השוטר פתח בירי לעברו של טקה ונבדקת הטענה כי נזרקו לעברו אבנים.

קצין בכיר במטה הארצי במשטרה מדגיש בשיחה עם החדשות כי כל גילוי של אלימות או ניסיון לפגוע בשוטרים ייענה בתקיפות.

פסיל לגסה מנהל ערוץ הטלוויזיה הישראלי אתיופי ופעיל חברתי מבקר בחריפות את הרמיזות שיוצאות מתוך חקירת קצין המשטרה וטוען כי לציבור העולים מאתיופיה אין אמון במח”ש ובמשטרה “אנחנו משדרים ללמעלה מ150,000 בתי אב בשפה האמהרית, מכל בית כזה תוכל לשמוע עדות על פגיעה שהוא חש בגלל צבע עורו. מדובר היום בנקודת על חזור, אנחנו לא מאמינים למח”ש, לא מאמינים למשטרה ומרגישים שיש מי שמנסה לטייח רצח של נער!!. מבחינתנו הגיע העת לשבור את הכלים, עד שלא תוקם ועדת חקירה ממלכתית לא נצליח לעקור את השורש ולבנות מחדש”.

בני העדה האתיופית הפגינו אתמול(שני) במספר מוקדים ברחבי הארץ במחאה על הרג בן העדה סלמון טקה בן ה-19. המפגינים הבעירו צמיגים ופחים וחסמו צירי תנועה מרכזיים. פקקי ענק נרשמו בכביש החוף.

במהלך מחאה המתקיימת מול תחנת משטרת זבולון, החלו מאות מפגינים ליידות אבנים, בקבוקים וזיקוקים לעבר השוטרים הנמצאים במתחם וכתוצאה מכך 3 שוטרים נחבלו בפניהם ובגופם ומקבלים כעת טיפול רפואי.

המשטרה פיזרה את המתפרעים לאחור ע״י שימוש ברימוני הלם, בשל האלימות והסיכון כלפי השוטרים כאמור.

השוטר היורה נמצא במעצר בית ומתחזקת ההערכה שהוא ירה לעבר הרצפה והקליע ניתז לכיוונו של טקה. ממצאי החקירה עד כה העלו שהירי כפי שבוצע היה שגוי.

“משטרת ישראל משתתפת בצערה של משפחת טקה על האובדן הטראגי”, אמר מ”מ המפכ”ל ניצב מוטי כהן לסגל הפיקוד של מחוז חוף, בהמשך לאירוע אמש בקריית חיים. “מדובר באירוע שתוצאותיו קשות, ולפיכך מתחייבת בדיקה מעמיקה ויסודית. על כן החלה כבר אמש חקירת מח”ש”.

עוד ציין מ”מ המפכ”ל: “המשטרה היא חלק מהחברה הישראלית על כל גווניה. אנו נמצאים בקשר רצוף עם גורמי הקהילה גם ברגעים קשים אלו ונעשה כל מאמץ להמשך הדרך המשותפת. הקשר שמשטרת ישראל בונה ומטפחת בשנים האחרונות עם קהילת יוצאי אתיופיה במגוון צעדים ותהליכים המתבצעים בתוך הארגון ומחוצה לו, הוא משמעותי, חשוב וחיוני לכל הצדדים ועלינו לשמר את ההישגים המשמעותיים שהושגו.

“אני קורא לאיפוק ולאחריות ואף להימנע משיח מתלהם”, המשיך ניצב כהן. “יש לאפשר לגוף החוקר (מח”ש) למצות את החקירה עד תום. בנימה אישית, אני פונה להנהגת קהילת יוצאי אתיופיה, לעשות ככל יכולתה לרסן את הלהט ועוצמת הרגשות במטרה להמשיך ולקדם תהליך מרכזי וחשוב של שילוב הידיים בין הקהילה לבין השוטרים, לשם חיזוק וקירוב העשייה המשותפת והשירות המשטרתי הניתן לקהילה יקרה זו”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.