הפרחים לזוהר: חוק השבת נכנס לתוקפו

חוק איסור אפליית שומרי שבת בקבלה לעבודה ואיסור כפיית עבודה בשבת נכנס היום לתוקף ח”כ מיקי זוהר: “אין חוק דמוקרטי ויהודי מזה”

התיקון לחוק שעות עבודה ומנוחה שהעביר בכנסת ח”כ מיקי זוהר ביחד עם ח”כ עליזה לביא, נכנס היום לתוקפו. על פי החוק החדש, מעסיק אינו רשאי לסרב לקבל לעבודה עובד המצהיר כי הוא שומר שבת ואינו רשאי לכפות על העובד לעבוד ביום המנוחה השבועי שלו (שבת/ ראשון/ שישי- בהתאם לדתו של העובד). עובד יכול להודיע למעסיקו כי אינו עובד בשבת או בחג גם אם אינו שומר מצוות ובלבד שיודיע זאת לא יאוחר משלושה ימים מיום המנוחה.

במקרה של אפליית עובד בקבלה לעבודה בשל שמירת שבתות וחגים, או כפייה על עובד לעבוד בשבת, מדובר באפליה מטעמי דת והעובד יהיה זכאי לפיצויי מבית הדין לעבודה.
החוק לא חל על מקומות שקיבלו היתרים כלליים ממשרד העבודה כמו מוסדות המופקדים על ביטחון הציבור, אתרים המייצרים חשמל, בתי מלון וכדומה.

ח”כ מיקי זוהר: “החוק שנכנס היום לתוקפו מאפשר לכל אזרח לנוח ביום המנוחה השבועי שלו גם אם אינו דתי. אין חוק דמוקרטי ויהודי מזה. אני מאמין ששמירה על יום השבת תביא להצלחתה של מדינת ישראל”

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אֶת שַׁבְּתֹתַי תִּשְׁמֹרוּ כִּי אוֹת הִוא בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם לְדֹרֹתֵיכֶם לָדַעַת כִּי אֲנִי ד' מְקַדִּשְׁכֶם. וּשְׁמַרְתֶּם אֶת הַשַּׁבָּת כִּי קֹדֶשׁ הִוא לָכֶם מְחַלְלֶיהָ מוֹת יוּמָת כִּי כָּל הָעֹשֶׂה בָהּ מְלָאכָה וְנִכְרְתָה הַנֶּפֶשׁ הַהִוא מִקֶּרֶב עַמֶּיהָ... וְשָׁמְרוּ בְנֵי יִשְׂרָאֵל אֶת הַשַּׁבָּת לַעֲשׂוֹת אֶת הַשַּׁבָּת לְדֹרֹתָם בְּרִית עוֹלָם. בֵּינִי וּבֵין בְּנֵי יִשְׂרָאֵל אוֹת הִוא לְעֹלָם כִּי שֵׁשֶׁת יָמִים עָשָׂה ד' אֶת הַשָּׁמַיִם וְאֶת הָאָרֶץ וּבַיּוֹם הַשְּׁבִיעִי שָׁבַת וַיִּנָּפַשׁ.

  שבת

  שבת

  שבת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. זזזזזזזזזזז -שבת קודש נפשי חולת אהבתך- זזזזזזזזזזזז

  שַׁבָּת קוֹדֶשׁ נַפְשִׁי חוֹלַת אַהֲבָתֶךָ
  לקראת שבת לכו ונלכה!

  לקראת שבת לכו ונלכה! * שַׁבָּת קוֹדֶשׁ נַפְשִׁי חוֹלַת אַהֲבָתֶךָ |
  הגב