חשב הכנסת על כספי מימון המפלגות: עד כה נתנו סכום של 62.467 מיליוני ₪ למפלגות כהלוואות לפי חוק מימון מפלגות.

מפלגה שלקחה הלוואה לצורך מימון קמפיין הבחירות האחרונות, מחזירה את ההלוואה בתשלומים חודשיים. חברי הכנסת ביקשו לדחות את החזר ההלוואה בחודשים הקרובים, על מנת שיהיה באפשרותם לממן את קמפיין הבחירות הבאות. (שעתידות להיערך בעוד כשלושה חודשים)
עוד נטען, כי עפ”י חוק מימון מפלגות, מפלגה שתבקש לקבל מקדמה ע”ח מימון מפלגות לקראת הבחירות הבאות, החוק מחייב לנכות את גובה ההלוואה מכספי המקדמות. חברי הכנסת ביקשו שההלוואות לא ינוכו מהמקדמות.
בנוסף, מפלגה שלקחה הלוואה שגובהה עומד היום על מחצית מגובה סכום מימון המפלגות, לא תוכל לקבל מקדמה. חברי הכנסת ביקשו כי בשל המצב המיוחד, יתאפשר להם לקבל מקדמה על אף ההלוואה שנטלו לקראת הבחירות האחרונות.

חיים אבידור חשב הכנסת: “עד כה נתנו סכום של 62.467 מיליוני ₪ למפלגות כהלוואות לפי חוק מימון מפלגות. המפלגה היחידה שלקחה את כל המכסה היא מרצ. פירוט ההלוואות עד כה: הליכוד 36 מיליון, העבודה 2 מיליון, ישראל ביתנו 2.34 מיליון, הבית ההודי 2.952 מיליון, אגודת ישראל 3 מיליון, דגל התורה 6 מיליון, מרצ 7.475 מיליון, רעמ 1 מיליון, בלד 1.7 מיליון.
כל עוד מפלגה נכנסת לכנסת ה-22 אין בעיה עם ההחזר אך מפלגה שתיכשל – תהיה בעיה בגביית החוב. הפתרון – ככל שמתירים את לקיחת ההלוואות עכשיו- החשיפה של הכנסת גדלה מ-62.5 מלש”ח ל-201 מלש”ח”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.