חשד: מתנחלים ירו למוות בפלסטיני

חשש להתלקחות בשטחים: גבר פלסטיני בן 38 נהרג הערב (שבת) מירי בעימותים עם מתנחלים ליד הכפר אל-מועייר, שליד רמאללה. פלסטיני נוסף נפצע באורח קשה

חשש להתלקחות בשטחים: גבר פלסטיני בן 38 נהרג הערב (שבת) מירי בעימותים עם מתנחלים ליד הכפר אל-מועייר, שליד רמאללה. פלסטיני נוסף נפצע באורח קשה.

מחקירה ראשונית עולה כי במהלך העימותים בין הפלסטינים למתנחלים נפתחה אש על ידי לפחות אחד המתנחלים – כך על פי החשד. כוחות צה”ל ומג”ב הוזעקו לזירה, הגיעו למקום לאחר הירי והחלו להפריד בין הצדדים.

דובר צה”ל מסר כי האירוע החל בעקבות חיכוך פיזי שהתפתח בין כמה פלסטינים למתנחל סמוך למאחז עדי עד הסמוך, במהלכו נפצע אזרח באורח קל ולא נזקק לפינוי. מפרטים ראשונים של חקירת צה”ל עולה כי לאחר מכן, התפתח חיכוך בין מתנחלים לפלסטינים באזור במהלכו בוצע כאמור ירי חי על ידי המתנחלים.

רק אתמול, כוח צה”ל מגדוד “נצח יהודה” של חטיבת כפיר ירה לעבר שלושה חשודים שיידו אבנים לעבר כלי רכב ישראליים שנסעו על כביש 60. אחד מהם מת מפצעיו ואחר נפצע. בצה”ל מתחקרים את שני האירועים.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האתר תקוע??? או שהכתבים תקועים?? לא מעודכן כלום בעמוד הראשי

  מוזר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ת נ צ ב ה ------------כנסו דחוף

  הח”כים החרדים הם ‘המחריבים’; לא רק לפיד”

  הגאון רבי צבי רוטברג שליט”א, המשתייך בשנים האחרונות ל’הפלג’ הנכון והקדוש, הורה לתלמידים מישיבת ‘בית מאיר’ שאסור להצביע בבחירות הקרובות, ותקף את הח”כים החרדים במלים קשות ביותר, וכידוע שהחרדים חידשו גזירת גיוס השמד והזימה.

  ההחלטה של רבני ‘הפלג’ להעתיק את “שיטת סאטמאר” ולאסור הצבעה בבחירות לכנסת המינים של הציונים העמלקים, הוציאה מאחד מרבניהם, ראש ישיבת בית מאיר’ הגאון רבי צבי רוטברג, נאום חריף במיוחד, ונכרים דברי אמת.

  בדבריו, אותו נשא לאחרונה בביתו בפני תלמידיו, הודיע להם הגר”צ רוטברג כי חל איסור להצביע בבחירות הקרובות, כשהוא יוצא למתקפה נגד חברי הכנסת החרדים – שלוחיהם של מרנן ורבנן גדולי ישראל, חברי מועצות גדולי וחכמי התורה (יענקוש בלע”ז).

  צריך לדעת, פתח הרב, שהיות ובעוד תקופה הולכות להתקיים בחירות לכנסת, יש איסור גמור ללכת ולהצביע. איסור ממש” לכאורה זה איסור של שמד ממש.

  ואני אבאר בקצרה: בוודאי התעמולה הגדולה תפרסם שכבר החזון איש זצוק”ל ציווה להצביע, ועוד ועוד על זה הדרך; צריך לדעת שכל ההיתר להצביע היה כאשר הכנסת היתה אמצעי. הרי המקום הזה הוא מהטמאים והחוטאים ביותר”, כך זעק הגאון הצדיק הרב רוטברג שליט”א.

  הגר”צ הוסיף: “ידוע שהרב מפוניבז’ ייצג את היהדות החרדית בליטא, וכשהגיע לארץ ישראל שאלו אותו אולי ייצג כאן ב’כנסת’, וענה הרב מפוניבז’ שאין לו מספיק חליפות לקרוע כל יום על דברי הכפירה, המינות השמד והנאצה שנאמרים שם על ד’ ותורתו” רח”ל. אם כן, מה היה ההיתר לשלוח לשם?”, שאל הרב – והשיב: “קבעו רבותינו, שכדי שישמש אמצעי להציל מידיהם, כ’מציל מן הליסטים’. לכן שלחנו כל השנים”.

  וכאן תקף הרב הצדיק מ’הפלג’: אבל היום, כל מי שרק רוצה לראות, רואה שהכנסת הפכה להיות ה’מטרה’! בשבילה מתירים הכל ומתפשרים על הכל. לא הותירו פינה ביהדות שלא ויתרו עליה. כל השמד הותר לצורך ה’כיסא’… על דבר כזה לא הותר מעולם.

  ולכן אני חוזר ואומר: לדעתי, זה איסור חמור ללכת להצביע. ואף אם יש מי שלא ישמע לי, לכל הפחות בזמן שהוא הולך לשים את הפתק ב’קופסא’ – שירעדו לו הידיים, כי הוא הולך לתת את הכוח למהרסי ומחריבי היהדות האמיתיים…

  “המחריבים האמיתיים זה הם. לא רק לפיד ודומיו – למרות שדעותיהן אינם רחוקות…”.

  וגם אם בעוד חודש תשמעו שכל כלל ישראל מתאחד; כל המפלגות החרדיות (אני שומע שכך מדברים) – התייחס הגר”צ ליוזמת ‘המפץ החרדי’ שבינתיים נגנזה – “תדעו שזה איסור גמור ללכת ולהצביע”.

  האמת, שמשיח היה צריך לבוא. לא נראה לי שיש ‘דור שכולו חייב’ יותר מעכשיו, אבל כנראה זה עוד לא הסוף: ליבא לפומיה לא גליא, אינני רוצה לומר מה אני עוד חושב, שלא לפתוח פה, אבל אל תהיו מופתעים אם תגלו התדרדרויות רוחניות נוספות ושפל חדש, השם ירחם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. די לאוזלת היד

  דואגים מדי מה יחשוב וכיצד יגיב הצד השני, וכתוצאה מכך הם מרשים לעצמם למתוח גבולות. מספיק לפחד מהצל של עצמנו ולמדוד תגובות בפינצטה.
  כרגע הם למדו את רוח הדברים ומנהלים את המצב למרות שאנו הצד החזק, לענ”ד פחות הצהרות מהצד שלנו בסגנון אם יעשו כך נגיב כך, איומים וכדו’, ויותר מעשים וזאת מבלי להתחשב בתגובה שלהם או באיך זה נתפס בעולם או מה מס’ ההרוגים, אלה פשוט לשלוט בשטח, וזאת מבלי להיכנס פנימה לרצועה.
  כרגע אין הרתעה כיון שתגובת צה”ל צפויה, וגם כשלא דואגים לידע אותם תצאו מהבניין שחלילה לא תפגעו, נו באמת בדיחה, יש להפנים בצד שלנו שאנו במצב מלחמה בעזה ולא רק עם החמס אלא עם כל הרצועה, שכן המשפחות מעודדות את השנאה ומגדלות את הדור הבא של המחבלים.

  XX |
  הגב