יקטר תוקף: עיריית בני ברק חילקה עוגות כדי לקנוס את הגבאים

“יושתו קנסות כספיים כבדים”: עיריית בני ברק במבצע לאכיפת תקנות הקורונה. העסקן אהרלה יקטר: “לא חשבנו שכל כך מהר אנחנו נצטרך לשלם את העוגות והפחיות שקיבלנו רק לפני כמה ימים”

לאור החשש המוחשי מפני התפרצות תחלואה נוספת בעיר ותחושת רפיון בשמירה על הנהלים בבתי הכנסת, הוחלט על צעדי אכיפה כאשר על הגבאים יושתו קנסות כספיים כבדים. בנוסף, יוחל במבצע אכיפה מיידי ברחבי העיר בגין אי חבישת מסכה במרחב הציבורי.

בעקבות זאת החל אתמול מבצע אכיפה של השיטור העירוני של עיריית בני ברק. האכיפה התבצעה מול בתי עסק שאינם שומרים על הכללים, וכן בתי כנסת ועוברי אורח שיפרו את ההנחיות.

במטרה למנוע גל נוסף של תחלואה החל מהבוקר עיריית ב”ב אוכפת את שמירת ההנחיות במרחב הציבורי ובבתי הכנסת. עד שעה זו, סיירו הפקחים העירוניים בלמעלה מ-15 בתי כנסת בבני ברק.

העסקן אהרלה יקטר קרא לשים לב לאכיפה הבררנית של עיריית בני ברק וכך הוא כותב: “שימו לב, מתן תורה, בחלוקת צלחות העוגות והכיבוד לבתי הכנסיות נדרשו המבקשים לתת את פרטי גבאי בית הכנסת כולל רחוב וכתובת ומס’ טלפון אישי, באכיפה הבוקר של עיריית בני ברק הם קונסים את המתפללים ואת הגבאי שרשום בלשכת ראש העיר שנרשם לחלקת הכיבוד”.

הוא מסיים בדאגה: “לא חשבנו שכל כך מהר אנחנו נצטרך לשלם את העוגות והפחיות שקיבלנו רק לפני כמה ימים”.

אתמול הפקחים נתנו רק אזהרות. החל מהיום יינתנו דוחות. הולכי רגל ללא מסיכה: 250 ש”ח. בתי עסק ושאר התקהלויות צפופות ללא שמירה על הכללים: 500 ש”ח למפעיל המקום, ו250 ש”ח לנוכחים.

עיריית בני ברק הודיעה כי בכוונתה להנחות את הפקחים העירוניים לאכוף את כללי פתיחת פתיחת בתי הכנסת, זאת בעקבות מה שהגדירו כ”רפיון בשמירה על הנהלים”. בעירייה איימו כי “על הגבאים יושתו קנסות כספיים כבדים. בשלב ראשון, מחר יום ב’ יינתנו דוחו”ת אזהרה”. בנוסף תתבצע אכיפה על החובה לעטות מסכות במרחב הציבורי.

תגובת עיריית בני ברק:

אנו בוחרים להתעלם מנימת ההכפשה וההתלהמות שבכתבה, וניגע בגופם של דברים.
בני ברק של החודשים האחרונים הינה עיר ששילמה מחיר דמים כואב, יקר ומחריד.

חובת כל אדם ואדם, וכפי שהורו מרנן ורבנן שליט”א כל גדולי הדור ורועי ישראל, הינה להקפיד על הנחיות הבטיחות מכל משמר.
לצערנו, בימים האחרונים אנו נמצאים בפני סכנה מוחשית של התפרצות חוזרת חלילה. מציאות זו מחייבת חידוד נהלים וזהירות אמיתית מפני קלות דעת של יחידים העלולה לעלות במחיר דמים מיותר וחסר הצדקה.

צר לנו לראות ולשמוע שיח שטחי, מיותר ומחריד, המקל ראש בחיי אדם בשיטת ‘סמוך’ עליזה. כן, יואילו נא המצקצקים הנכבדים לעמוד מול עיניהם של 44 בני משפחות הנפטרים, מול אלמנות ויתומים, ולספר להם בשיח עליז ומלומד על דעתם והסבריהם עד כמה חייהם שווים כקליפת השום. עד כדי כובד ה’טרחה’ לחבוש מסכה ולהציל חיים מכאן ולהבא כאשר הסכנה מוחשית ומאיימת.

לגבי הטיעון המגוחך שהופיע בכתבה, הדברים אינם ראויים ליחס. שמות בתי הכנסת וזהות הגבאים, רשומים וידועים בעיריית בני ברק עוד טרם דרך שמשו והאיר נגהו של הגורם המצוטט בכתבה. כפיות טובה הינה בטלה בשישים ככל הנראה, כאשר חלילה ניתן להבין כי גם זהירות ושמירת החיים איננה חשובה. וכמו מאליה מהדהדת שאלת חז”ל (יומא כג) “איבעיא להו טהרת כלים… או דלמא שפיכות דמים הוא דזילא להו” יעויין שם. והדברים מבהילים.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ארהלה, אתה מטורף? אתה רוצה שיהיה פה גל שני?

  חייבים לשמור על ההנחיות בכל הכוח!

  חיים |
  הגב
 2. ארהלה יקטר הציבור צריך אותך בכנסת

  ארהלה הציהוא צריך אותך בכנסת

  שניאור |
  הגב
 3. צודק ביותר למה העירייה לא הודיע זאת בפומבי הרי לא כולם שומעים חדשות

  שיראה מה קורה בברים בתל אביב ולא עושים להם כלום

  אלי |
  הגב
 4. רובינשטיין ועיריית בני ברק

  לעירייה שעסוקה כל השנה בנתינת הדוחו”ת הגבוהים ביותר, כשהשנה ברוב חוצפתה העלתה את רף ה”הכנסות” מדוחות על חשבון אנשים שמרויחים בקושי את פת לחמם ונאלצים לשלם אלפי שקלים בשנה רק בגלל ה”עוון” הנורא של אי הפעלת הפנגו, אין זכות דיבור על דאגה כנה לתושבים!!!! כל עוד העירייה לא תסביר את ההתנהגות והחילול ה’ של יהודים שומרי תורה ומצוות, שלוחי ציבור, שמועלים בכספי הציבור שנהנים מכספם של תושבי העיר ומדוחו”ת על ימין ועל שמאל בצורה אכזרית, מוגזמת ומתחת לכל ביקורת. להזכירכם, התורה שלנו מצווה “ואהבת לרעך כמוך”, ולכן, התנהגות כזו של יהודים בני תורה, היא מבישה ומאכזבת…

  א |
  הגב
 5. צביעות וחוצפה

  …אבי רובנשטיין ראש עיריית רשב”ם ומשפחת קנייבסקי.שגרם לכל החרבן בתחילת המגיפה.מנסה להשכיח מכולם שהוא האחראי להתפשטות הנגיף מתחילתו בבני ברק…כדי לשרת את רצון משפחת קנייבסקי ובראשם את שר התיירה יענקי ואביו שוקי..שהם הם המנהלים את החיים..וכולם ראו מה קרה..לכן אל לו לרובינשטיין להראות עצמו דואג לתושבי העיר..לא ולא..רק למקורביו הוא דואג.כך בדוחות חניה.וכך בשירות לאזרח..הוא בלשכת ראש העיר…רק כדי לעשות רצון יענקי קנייבסקי…

  מוטקע בלוי |
  הגב