לאחר גל ההדבקות: מרן הגר”ח הורה שלא לעשות בדיקות בישיבות

לאחר שחשפנו על גל ההדבקות בעולם הישיבות, מרן הגר”ח קנייבסקי הורה למס’ ישיבות לא לעשות בדיקות קורונה, זאת בשל הביטול תורה העצום שנוצר מתוצאות הבדיקות והכנסתם של אלפים שאינם בסיכון לבידוד

לאחר שחשפנו על גל ההדבקות בעולם הישיבות, מרן הגר”ח קנייבסקי הורה למס’ ישיבות לא לעשות בדיקות קורונה, זאת בשל הביטול תורה העצום שנוצר מתוצאות הבדיקות והכנסתם של אלפים שאינם בסיכון לבידוד. מדובר בהחלטה דרמטית שמגיעה יממה לאחר המכתב שפרסם מרן הגר”ח בו הוא קורא שלא למהר להיכנס לבידוד.

לאחר שמעל 200 בחורים נדבקו, ישיבת’ רינה של תורה’ הולכת להיות מלונית קורונה, בועד הישיבות טוענים כי הישיבה הצטרפה למתווה הקפסולות ברגע האחרון, ולכן הקפסולה לא הייתה מסודרת כפי הנהלים. כל אנשי הצוות בישיבה נדבקו. הישיבה תמשיך את הלימודים, אך הבחורים החולים יועברו למבנה סגור בפיקוח של פיקוד העורף.

ל’אקטואליק’ נודע כי בישיבת ‘חברון’ בגבעת מרדכי ערכו הלילה בדיקה חוזרת ל-2 הבחורים שנמצאו חיוביים, בבדיקה השנייה שנערכה הלילה בבית חולים במרכז הארץ הם נמצאו שלילים.

ל’אקטואליק’ הגיע מידע נוסף על עוד ישיבות בהם נמצאו עשרות חולים.

בחור בישיבה מספר ל’אקטואליק’: “כל אנשי הצוות נמצאו חיובים. רובם לא סובלים מסימפטומים. משרד הביטחון שוקל לערוך בדיקות חוזרות בחשד לטעות בבדיקות”.

בישיבת ‘משכנות התורה’ בבני ברק אומתו 12 בחורים כחולים בקורונה. מעל 80 בחורים נכנסו לבידוד, כך נודע לאקטואליק. עוד נודע כי משרד הבריאות ערך בדיקה שניה מחשש להתפרצות חרבת בישיבה שם לומדים כ-400 בחורים.

בישי’ ‘עטרת ישראל’ במודיעין עילית אובחנו 8 חולי קורונה, עשרות נכנסו לבידוד במתחם הישיבה. מס’ בחורים סובלים מתסמינים וממתינים לתוצאות הבדיקות.

בישיבת ‘מאור התלמוד’ ברחובות נמצאו למעלה מ-45 בחורים חיוביים לנגיף. כ-100 בחורים נשלחו לבידוד נוראה כי ההדבקה משבשת את זמן אלול בישיבה.
20 חולים התגלו בישיבת יסודות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.