מנהלי הסמינרים בפגישה אצל סגן שר החינוך ח”כ הרב מאיר פרוש

“אסור לוותר שהדברים הבסיסיים של חינוך ילדינו יהיו מחוץ לספר התקציב”

הנהלת איגוד הסמינרים נועדה עם סגן שר החינוך ח”כ הרב מאיר פרוש בלשכתו בירושלים.

במהלך הפגישה דנו המשתתפים בצרכי הסמינרים ובדרכים להמשך שיתוף פעולה הפורה בין איגוד הסמינרים לסגן השר ואנשי לשכתו.

בישיבה השתתפו נציגות מהנהלת איגוד הסמינרים: הרב זאב וולף יו”ר האיגוד ומנהל סמינר הרב וולף בני ברק, הרב יחיאל מנדלזון מנהל סמינר דרכי רחל ירושלים, הרב ישראל ליברמן מנהל סמינר מרכז בית יעקב ירושלים, הרב משה זייברט מנהל סמינר גור אשדוד, הרב עזריה הילדסהיימר מנהל סמינר בית יעקב פתח תקוה, הרב אריה רוב מנהל סמינר מעלות בית יעקב ירושלים, הרב דניאל ויצמן מנהל סמינר אילת השחר ירושלים, ומנכ”ל האיגוד הרב יצחק אוסטרליץ.

מנהלי הסמינרים הציגו את תכניות הלמידה מרחוק שהתקיימו בסמינרים להוראה בכל תקופת הקורונה ושיבחו את צוותות הסמינרים שעשו עבודה מאומצת יחד עם התלמידות בכדי לקיים לימודים כסדרן יחד עם מערכי המבחנים בכל הסמינרים במועדן.

יחד עם זאת הם העלו בקשה דחופה מדוע רק משרד החינוך מכיר בלמידה מרחוק בעוד שמשרד העבודה והרווחה בתכניות למידה לא הכיר בלמידה טלפונית ורק בלמידה מקוונת, דבר שנאסר על ידי גדולי ישראל. סגן השר הרב פרוש אמר שיכנס ובדחיפות בנושא לטובת המשך הלמידה של התלמידות.

בהמשך העלו את סוגיית התקצוב לסמינרים. החל מתחילת שנת הלימודים הנוכחית קוצץ תקציב הסמינרים לשליש. “גם ככה בימים כתיקונם פעילות הסמינרים מתוקצבת לכ-40% בלבד מכלל הלומדות והם נאלצים להתלות בכספים קואליציוניים כדי לממן את הפעילות השוטפת” אמרו.

סגן השר הרב פרוש אמר כי “העובדה שהציבור החרדי נתלה בכספים הקואליציוניים בכדי לממן פעילות חינוך לילדיהם צריך להיפסק. כ-25,000 תלמידות לומדות בסמינרים ואעשה כל שביכולתי לסייע למוסדות המחנכים את התלמידות להוראה ובהמשך להקמת בתים בישראל בכדי שיקבלו תקצוב ראוי המשקף נכונה את ההשקעה שלהם בחינוך. נעמוד על כך שגורמים משפטיים לא יעמדו בדרכם על מנת להמשיך ללמוד בצורה נאותה ומכובדת”.

סגן השר הרב פרוש אמר למשתתפים כי “דלתי תמיד תהיה פתוחה לפניכם. אנו כאן בכדי לעזור ולסייע וכך יהיה. בשל כך נקים צוות מקצועי משותף בין איגוד הסמינרים ולשכתי, אשר יעמוד בקשר רציף בכל הנושאים העומדים על הפרק”.

הנהלת איגוד הסמינרים בירכה את הרב מאיר פרוש לרגל המינוי החשוב לתפקידו כסגן שר החינוך ואיחלה לו שסייעתא דשמיא תמשיך ללוותו בעשיית הקודש ותשרה הברכה בכל מעשי ידיו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לעצור מייד את התקציב הציבורי למוסדות שנצבעים לפי גזע

    הם צריכים להיות פרטיים בלבד. הכל שיוך אשכנזי מהמנהלים המורות ורוב רוב התלמידות. הגיע הזמן לתקצב רק מוסדות מעורבים כלל חרדי . עם אפלייה מתקנת . הן בחומר הלימודי. והן בצוות המנהלי . ןהן אצל המורות ץ והתלמידות . לעשות שליש שליש שליש כמו ברבנות. אף מדינה בעוולם ועוד בשם הדת או בכיבוס עדין יותר בשם המנטליות השונה[ שלקוח מתורת הגע ושעשו להם בארופה] לא היו שותקים והמנהלים היו מאחורי סורג ובריח.

    בני הפרנק |
    הגב